کد خبر: 954797 A

دبیر شورای صنفی نمایش مطرح کرد؛

مرتضی شایسته از اکران دو فیلم تازه خبر داد که قرار است بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی روی پرده سینماها رود.

مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) درباره جلسه امروز شورای صنفی نمایش به خبرنگار ایلنا گفت: در جلسه امروز برای اکران دو فیلم تازه در سینما تصمیم‌گیری شد. بر این اساس بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت در گروه آزادی و فیلم سینمایی «بی‌حسی موضعی» ساخته حسین مهکام در گروه مگامال روی پرده سینماها می‌رود.

وی درباره اکران فیلم «کاکا» که هفته پیش خبر آن را اعلام کرده بود نیز توضیح داد: احتمالا این فیلم هم یک هفته بعد از اکران این دو فیلم نمایش خود را آغاز می‌کند.

دبیر شورای صنفی نمایش همچنین درباره اکران فیلم‌های قدیمی در سینماها نیز اظهار داشت: هر فیلمی که پروانه نمایش داشته باشد؛ می‌تواند با همانگی وزارت ارشاد در سینماها اکران شود. به این ترتیب ما هم اجازه دادیم تا فیلم‌ها در صورت داشتن پروانه نمایش زیر نظر مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی اکران شوند. در واقع اکران مجدد این فیلم‌ها از نظر شورا بلامانع است.

مرتضی شایسته همچنین درباره سرانجام اکران فیلم‌های خارجی نیز گفت: هر فیلم خارجی که مجوز شورای پروانه نمایش را دریافت کند، می‌تواند اکران خود را در سینماها آغاز کند ولی هنوز حضور فیلمی قطعی نشده است.

فیلم سینمایی وزارت ارشاد فیلم اکران آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر