کد خبر: 953832 A

مدیرکل دفتر آموزش وزارت میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد:

آزمون جامع هماهنگ و سراسری دوره‌های کوتاه مدت گردشگری در شش رشته به صورت هماهنگ و سراسری و با رعایت کلیه پروتکل‌ها و مراقبت‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، درپی موافقت ستاد ملی کرونا، آزمون جامع هماهنگ و سراسری دوره‌های کوتاه مدت گردشگری در شش رشته راهنمایان گردشگری (در سه زیر رشته راهنمایان فرهنگی، طبیعتگردی و زمین گردشگری)، مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، کارشناسان ارزیاب طرح تطبیق و مدیران طرح تطبیق صبح و عصر امروز در سی و یک استان کشورو جزیره ی کیش به صورت هماهنگ و سراسری و با رعایت کلیه ی پروتکلها و مراقبتهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

زاهد شفیعی (مدیرکل دفتر آموزش وزارت میراث فرهنگی و گردشگری) با بیان این خبر گفت: برگزاری این آزمون که با مدیریت و نظارت دفتر آموزش گردشگری و بااستفاده از توان شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی به عنوان بازوی اجرایی وزارتخانه برگزار شد؛ تعداد ۶۰۶۱ فراگیر در رشته‌های فوق‌الذکر، آموخته‌ها و دانش اکتسابی خود در دوره‌های مختلف گردشگری در موسسات آموزش گردشگری سراسر کشور را در معرض سنجش و امتحان قرار می‌دهند. 

مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری که به اتفاق سید جواد موسوی مدیر کل دفتر نظارت بر تاسیسات گردشگری و خشایار نیکزاد مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی در محل این آزمون در استان تهران واقع در دانشکده های علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه تهران حضور یافته بود از این حوزه بازدید و از نزدیک بر نحوه ی برگزاری آزمون نظارت و سرکشی نمود.

وی با تعدادی از فراگیران و آزمون دهندگان نیز گفتگو نمود و وضعیت برگزاری آزمون را جویا شد.

شفیعی ابراز امیدواری کرد، فراگیران با پایان یافتن معضل کرونا و بازگشت رونق به صنعت گردشگری در این بخش فعالیت خود را آغاز نمایند تاجان و نیروی تازه ای به بدنه ی این صنعت تزریق شود.

اقتصاد دانشگاه تهران زمین گردشگری صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر