کد خبر: 953095 A

«دنیای زیتون» نوشته سعید بهمن در قالب تازه‌ترین اثر داستانی انتشارات سیب سرخ روانه بازار نشر شد.

به گزارش ایلنا، «دنیای زیتون» نوشته سعید بهمن به تازگی از سوی انتشارات سیب سرخ منتشر شده است.

این رمان که برای مخاطب نوجوان وجوان نگاشته شده است،‌ روایت دخترجوان و دانشجویی بنام زیتون است که دوستی بنام ارغوان دارد،‌ که مدتی است از او خبری نیست،‌ رفته رفته زیتون به نبودن ارغوان مشکوک شده و متوجه می‌شود که او گم شده است...

سعید بهمن همزمان با انتشار این کتاب گفت: در «دنیای زیتون» تلاش کردم درباره خودشناسی و جهان‌بینی مفاهیمی را بیان کنم. اینکه دنیای اطراف ما در نگاه اول یک دنیای آرام و بی‌حاشیه‌ای است اما همیشه چنین نیست‌، مانند میوه زیتون که در ابتدا سبز است و بعد به بنفش و مشکی تبدیل می‌شود.

وی درباره سبک نوشتاری‌اش نیز افزود: من در سبک بیشتر پیرو نویسندگان خارجی مانند جی‌.کی. رولینگ بوده‌ام. اما در ترسیم فضای رمان بومی عمل کرده واز محیط اطرافم تاثیر گرفته‌ام. اگرچه داستان در یک شهر خیالی به نام هوداد می‌گذرد،‌ اما این شهر خیالی ترکیبی از تمام شهرهای ایران است،‌ به عبارت دیگر داستان در جهانی موازی ولی ایرانی می‌گذرد.

این نویسنده که «دنیای زیتون» نخستین کار داستانی وی به شمار می‌رود،‌ درباره دلیل رجوعش به حوزه داستان گفت:‌ من بیشتر کار فیلمسازی انجام می‌دهم، پیش از شیوع کرونا روی یک فیلم کوتاه متمرکز بودم که به خاطر شرایط کرونا متوقف شد،‌ بعد از آن با همان حال و هوا و فضای ذهنی به سمت نگارش داستان کوتاه آمدم. در ترسیم شخصیت زیتون متاثر از کتاب‌ «زنان توی دیوار» نوشته ایمی لوکاویکس و مجموعه فیلم‌های آپارتمانی رومن پولانسکی بودم.

این کتاب به تازگی از سوی نشر سیب سرخ در 109 صفحه به قیمت 25 هزار تومان منتشر شده است.

ایران رمان رومن پولانسکی زنان بازار نشر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر