کد خبر: 952364 A

کتاب «عالمی دیگر بباید ساخت» با موضوع انرژی پاک و محیط‌زیست از سوی نشر گاندی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «عالمی دیگر بباید ساخت» با موضوع انرژی پاک و محیط‌زیست، نوشته جرمی ریفکین با ترجمه محسن عسکری جهقی از سوی نشر گاندی منتشر شد.

این کتاب که با عناوین فرعی «یک برنامه متهورانه اقتصادی برای نجات حیات روی زمین» و «چرا تمدن سوخت‌های فسیلی تا سال ۲۰۲۸ فرو می‌پاشد؟» منتشر شده به کوشش و خواستاری جلال شمسیان وارد بازار نشر شده است.

کتاب در دو بخش «نابسامانی عظیم» و «تولد ققنوس سبز از دل خاکسترها» به موضوعاتی همچون زیرساخت‌ها، انرژی‌های طبیعی و رایگان، حیات بدون کربن، فروپاشی سوخت فسیلی در آینده نزدیک، قدرت‌گیری صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌داری اجتماعی نوین و بسیج جامعه برای نجات حیات روی زمین پرداخته است.

در پشت جلد «عالمی دیگر بباید ساخت» چنین می‌خوانیم:

«حباب کربن بزرگترین حباب در تاریخ اقتصاد بشر است. گروه‌های مهم مالی، شرکت‌های عظیم بیمه، سازمان‌های تجارت جهانی، دولت‌ها و بسیاری از شرکت‌های مشاوره اقتصادی در حوزه صنعت، انرژی، خودرو و ساخت و ساز، طی ماه‌های گذشته مطالعات گسترده‌ای انجام داده‌اند که جملگی حاوی این هشدار است که فروپاشی تمدن سوخت‌های فسیلی قریب‌الوقوع است و تمدن سوخت‌های فسیلی در بازه زمانی ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ فرو می‌پاشد.»

نشر گاندی سوخت فسیلی عالمی دیگر بباید ساخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر