کد خبر: 951215 A

قطعات کتاب «آوای یادها» برای دوره متوسطه تنظیم شده و بهانه‌ای است برای تقویت این سبک از نوازندگی ساز سنتور.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «آوای یادها؛ بیست قطعه فولک محلی دوصدایی سنتور» با تنظیم و اجرای رویا باقرزاده توسط انتشارات «چکاد» منتشر شده و موسسه «آوای برگ ریزان» انتشار آلبوم آن را به عهده داشته است.

رویا باقرزاده (نوازنده، آهنگساز و مدرس موسیقی) درباره این اثر گفت:  کتاب پیش‌رو با عنوان «آوای یادها» حاوی قطعات موسیقی نواحی مختلف ایران است که بارها توسط استادان مختلف بازخوانی و اجرا شده است. 

باقرزاده افزود: گردآوری قطعات این مجموعه توسط آقای محسن غلامی انجام شده و نت‌نویسی و تنظیم دوصدایی آن برای سنتور توسط اینجانب انجام شده است.

رویا باقرزاده در پاسخ به این سوال که کتاب «آوای یادها» برای چه مقطع آموزشی مناسب است، گفت: قطعات مجموعه حاضر برای دوره متوسطه تنظیم شده و بهانه‌ای است برای تقویت این سبک از نوازندگی ساز سنتور. به همین دلیل سعی بر آن بوده که در قالب ریتم‌های ساده عمدتا از الگوهای متنوع ریتمیک در دست راست اجرا شود.

او در ادامه گفت: در واقع تلاش بر آن بوده که الگوهای ریتمیک در هر قطعه متفاوت از سایر قطعات در نظر گرفته شود، طوری که در  تنظیم قطعات، بیشتر از جنبه‌های زیبا‌شناسی به جنبه‌های آموزشی آن توجه شده است.  

رویا باقرزاده در پایان گفت: امیدوارم کتاب «آوای یادها» در روند آموزشی نوازندگی این سبک از سنتورنوازی، تاثیری مثبت و روبه جلو داشته باشد و در پیشرفت تکنیکی هنرجویان سنتور، موثر و مفید واقع شود.

IMG_۲۰۲۰۰۸۰۹_۱۱۵۹۲۵_۵۳۲

کتاب ایران موسیقی موسیقی سنتی قطعات کرونا آلبوم باقرزاده سنتور موسیقی ایرانی محسن غلامی کویید ۱۹ موسسه آوای برگریزان آموزش سنتور انتشارات چکاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر