کد خبر: 950932 A

سفیر اتریش درایران:

برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش با حضور خبرنگاران و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر جمعه 17 مردادماه ساعت19:30 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد

به گزارش ایلنا، برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش با حضور خبرنگاران و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر جمعه 17 مردادماه ساعت19:30 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ابتدای این برنامه که با حضور دکتر سرور بختی (رییس موسسه فرهنگی اکو) همراه بود پس از اجرای زنده موسیقی ایران و اتریش توسط هنرمندان ایران و اتریش، کلیپی از صحبت‌های اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش، عباد رضا اسلامی کولایی (رییس فرهنگسرای نیاوران)، الکساندر ریگر (رایزن فرهنگی و مدیر انجمن فرهنگس سفارت اتریش در ایران)، پدارم سلطانی (رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش) علی رضا ناظم الرعایا (نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش) پخش شد.

اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش با اشاره به این مطلب که کشور اتریش رابطه خیلی ویژه و خاصی با ایران دارد گفت: نظیر چنین پیوندی میان دو ملت ایران و اتریش را به ندرت می‌توان میان دیگر ملت‌ها دید. 

وی در ادامه افزود: ما بیش از 700 سال روابط مستند، بیش از 500 سال مشارکت و 160 سال روابط دیپلماسی داریم. این امر چهارچوبی را برای به وجود آوردن روابط مبتنی بر اعتماد میان دو کشور به وجود می‌آورد.

IMG_۲۰۲۰۰۸۰۸_۱۲۴۶۴۲_۷۸۹

سفیر کشوراتریش در ایران با قدردادنی از تمامی پزشکان و پرستاران سراسر جهان خصوصا در ایران و اتریش اظهار داشت : کادر درمان  با زحمات فرابشری خود جان انسانها را نجات می‌دهند و متاسفانه خیلی از این پزشکان و پرستارها جان خود را نیز در این راه از دست دادند. امشب به یاد آنان این برنامه اجرا می‌شود.  

پدارم سلطانی (رییس اتاق مشترک  بازرگانی ایران و اتریش) هم در سخنانی با ذکر این مطلب که جهان روزهای سخت و دشواری را می گذراند ابراز داشت :کارگروه فرهنگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در یک اقدام نوآورانه  این رویداد موسیقایی را به کادر درمان در ایران و سراسر جهان تقدیم می‌کند.

حسام ساختیان‌چی (تهیه‌کننده و کارگردان رویداد موسیقیایی ایران و اتریش) نیز با حضور در جایگاه ابراز داشت: بسیار خوشحالم که به عنوان یک کارآفرین در حوزه موسیقی توانستم جمعی از هنرمندان ایرانی و بین المللی، همراه با یک تیم اجرای حرفه ای را کنار هم جمع کنم تا شاهد برگزرای رویداد موسیقی مشترک بین دو کشور ایران و اتریش در زمان کم شدن اجراهای موسیقی به واسه بیماری منحوس کووید 19 باشیم  تا از سویی هم هنرمندان نامی کشور امید به روزهای روشن داشته باشند و دیگر آنکه بتوانیم زحمات عزیران کادر درمان را اندکی جبران کنیم. 

وی در پایان صحبت‌هایش از دکتر حسینی (معاون هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی) ، عباد رضا اسلامی کولایی (رییس فرهنگسرای نیاوران) و علی رضا ناظم الرعایا (نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش) به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این رویداد موسیقی تشکر و قدردانی کرد.

عباد رضا اسلامی (رییس فرهنگسرای نیاوران) نیز در صحبت‌هایی با ذکر این مطلب که پس از تاسیس فرهنگستان خاورشناسی در وین و مدتی بعد تر تاسیس دارالفنون در ایران تبادلات  علمی، فرهنگی و آموزشی بین اتریش و ایران بسیار جدی تر از همیشه دنبال  شد گفت : ارتباطات فرهنگی و هنری میان دو ملت ایران و اتریش سابقه دار و بلند مدت است. 

اسلامی در پایان صحبت هایش نیز از کادر درمان در ایران و سراسر دنیا تشکر و قدردانی کرد. 

علی رضا ناظم الرعایا (نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش) و مهرداد ابراهیمی (مدیرعامل شرکت توسعه نیروگاهی دیزلی پارسیان حامی و اسپانسر این برنامه) نیز در صحبت های جداگانه با تشکر از کادر درمان سراسردنیا، این کنسرت را هدیه‌ای به تمامی کادر درمان ایران و جهان عنوان کردند.

در پایان این برنامه نیز از طرف اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش از عباد رضا اسلامیکولایی (رییس فرهنگسرای نیاوران) به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این برنامه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

شایان ذکر است در این برنامه قطعه سرناد اثر فرانتس شوبرت ، قطعه سپاس که تلفیقی از موومان "لاکریموزا " از قطعه رکوییم موتسارت و قطعه " دو سه شبه" استاد بزرگ لشگری بود و نیز در پایان قطعه "ایران ما" که از تلفیق دستگاه همایون - اصفهان، موسیقی فولکلوریک جنوبی و موسیقی فولک و اصیل بختیاری بود برای حضار اجرا شد. 

فروغ فضلی (رهبر و تنظیم کننده) ، سیامک کریم‌پور (سرپرست موسیقی گروه ایران) ، بامداد خوشقدمی (سرپرست موسیقی گروه اتریش) و علی ضرابی (ترومپت) ماکان خوی نژاد ( ویلن سل ) سروش عمومی (درامز) بصیر اکبری (گیتار) داوید گروبر( ساکسفون آلتو) و آنتون پرتلر( ساکسفون تنور) نوازندگان برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش بودند.

اتریش ایران خلیج فارس فرهنگ و هنر وزارت ارشاد کرونا ملت دفتر موسیقی فرهنکسرای نیاوران کویید19 برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر