کد خبر: 950694 A

سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا(س) با شعار" درخشش حال حاضر با نور خورشید حضرت زهرا(س) " با سخنرانی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، روز های جمعه و شنبه مرداد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، این کنفرانس دو روزه با موضوع "سیره حضرت زهرا (س) مشعل راه عصر حاضر و آینده امت و استهلام از سیره وی در مواجهه و حل معضل افراطی‌گری دینی و فکری" به صورت مجازی به همت شعبه عراق اتحادیه جهانی زنان مسلمان و با همکاری دانشکده علوم اسلامی دانشگاه کربلا برگزار می‌شود.

تأثیر فکر و عقیده در ساختار امت اسلامی، دلایل شکل‌گیری پدیده افراطی‌گری و رویارویی با آن، رویکرد دین در تضیف پدیده افراطی‌گری و تروریسم فکری، رویکرد قانونی- جنایی در برابر تروریسم فکری و افراطی‌گری، ادبیات و تاثیر آن در مواجهه با اندیشه افراطی، نقد ایدئولوژی‌های گروه‌های سازمان‌یافته، روش‌های تربیتی در حل مشکلات خانواده و جامعه، افراط‌گری و انحراف جوانان معاصر و روش‌های رویارویی با آن، نقش منبر حسینی در مواجهه با پدیده افراطی‌گری و انحراف فکری، رسانه و نقش آن در جلوگیری از گسترش این پدیده‌ها و تلاش‌های تجددگرایانه در مواجهه با پدیده افراط‌گری از جمله محور های این کنفرانس است.

حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی- و آیت الله محمد علی تسخیری- رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی- از جمله سخنرانان مراسم افتنتاحیه این کنفرانس هستند.

این کنفرانس به صورت مجازی جمعه ۱۷ مرداد ساعت ۹ صبح به وقت عراق آغاز می‌شود و از طریق برنامه (zoom meeting) قابل دسترسی است.

حضرت زهرا دین علوم اسلامی مشکلات نور خورشید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر