کد خبر: 950379 A

به گزارش ایلنا؛

کیهان کلهر (نوازنده و آهنگساز) شب گذشته چهارشنبه ۱۵ مردادماه، کنسرت آنلاین خود را در خانه و باغ اتحادیه (خانه امین‌السلطان) تهران برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیهان کلهر (نوازنده و آهنگساز) شب گذشته، چهارشنبه ۱۵ مردادماه کنسرت آنلاین «شهر خاموش» را در خانه اتحادیه تهران به روی صحنه برد.

 این کنسرت که دومین اجرای مجازی کیهان کلهر محسوب می‌شود، قرار بود روز سه‌شنبه ۱۳ مردادماه به روی صحنه رود که با دو روز تاخیر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

گفتنی است کنسرت آنلاین «شهر خاموش» به صورت رایگان برگزار شد و حدود ۲۰ هزار مخاطب داشت. 

از دیگر عوامل این کنسرت می‌توان به پدرام فریوسفی، میثم مروستی، نیلوفر محبی (نوازندگان ویولن)، آتنا اشتیاقی (نوازنده ویولنسل) و فرشید پاتینینان (نوازنده کنترباس) اشاره کرد.

IMG_۲۰۲۰۰۸۰۶_۱۱۴۰۲۵_۳۳۴

کیهان کلهر، چندی پیش نخستین کنسرت آنلاین خود را که به تکنوازی سه‌تار اختصاص داشت، در موزه آبگینه تهران برگزار کرده بود. خانه اتحادیه تهران نیز یکی از مکان‌های تاریخی است که آن را با نام «خانه امین‌السلطان» نیز می‌شناسند. این بنای زیبا متعلق به دوران قاجار است و در خیابان لاله زار واقع شده است. این خانه به دلیل موقعیت مکانی بین خیابان فردوسی و لاله‌زار تهران قدیم، محل رفت ‌و آمد میهمانان خارجی روزهای پیش از  انقلاب و نشست‌های سیاسی هم بوده‌است.

IMG_۲۰۲۰۰۸۰۶_۱۱۳۸۴۷_۸۰۵

گفتنی است، آلبوم «شهر خاموش» یکی از مشهورترین آثار کیهان‌کلهر به حساب می‌آید، تاکنون در بسیاری از شهرهای اروپایی و آمریکایی به اجرا درآمده است. سبک اصلی این آلبوم موسیقی کلاسیک بین‌المللی است که در کنار آن از موسیقی ایرانی، موسیقی خاورمیانه، موسیقی کردی، موسیقی خراسانی استفاده شده است. یکی از نکات قابل توجه دیگر اثر هم قطعه نخست آلبوم است که به یاد قربانیان شهر حلبچه تولید شده است.

157293522

آلبوم «شهرخاموش» سال ۱۳۸۷ با همراهی بروکلین رایدر رهبر یک کوارتت زهی از کشور آمریکا در سبک موسیقی کلاسیک و خاورمیانه‌ای در قالبی بین‌المللی منتشر شد. این مجموعه موسیقایی از چهار قطعه تشکیل شده که قطعه ۳۰ دقیقه‌ای «شهرخاموش» هسته اصلی اثر را تشکیل می‌دهد.

 

خاورمیانه موزه موسیقی کرونا قرنطینه کیهان کلهر خیابان لاله زار میثم مروستی کنسرت آنلاین لاله زار کویید ۱۹ اجرای آنلاین کنسرت شهرخاموش البوم شهرخاموش کوراتت مینیاتور خانه و باغ اتحادیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر