کد خبر: 949347 A

مدیرکل امور موزه‌ها:

درحالی که خبرها از گم یا مفقود شدن یکی از آلبوم‌های قاجاری کاخ گلستان حکایت دارند، مدیرکل امور موزه‌ها از بررسی اشیائی خبر داد که در اختیار امین اموال است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چندی است خبرها از مفقود شدن یا شاید سرقت یکی از آلبوم‌های ارزشمند کاخ گلستان حکایت می‌کنند. موضوعی که گفته می‌شود مسئولان کاخ گلستان به تازگی متوجه آن شده‌اند. این آلبوم، یکی از آلبوم‌های تاریخی کاخ گلستان است که به دوره ناصری (قاجار) باز می‌گردد.

محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزه‌ها) در خصوص مفقودی یا سرقت یکی از آلبوم‌های کاخ گلستان گفت: در حال حاضر در کاخ گلستان مشغول به انبارگردانی هستند و ذیحسابی مسئول این موضوع است. 

 او گفت: موضوع این آلبوم قاجاری در نظر قرار گرفته و اقدامات لازم انجام شده.  شاید استفاده از واژه انبارگردانی درست نباشد اما در حال حاضر تمام اشیا در اختیار امین اموال قرار دارد  در حال بررسی است تا آمار اصلی استخراج شود.

 کارگر معتقد است: به نظر می‌رسد مشکل خاصی وجود نداشته باشد  و این احتمال وجود دارد که این آلبوم وجود داشته باشد اما نیاز است و پیگیری های لازم انجام شود در این میان ذیحسابی باید پاسخگو باشد.

 تا این لحظه پیگیری‌های خبرنگار ایلنا از مسئول ذیحسابی به نتیجه نرسیده است.

کاخ گلستان آلبوم خانه آلبوم قاجاری امین اموال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر