کد خبر: 947915 A

مراسم پاسداشت ابراهیم قنبری مهر سازنده ساز، امشب شنبه، ۱۱ مردادماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مراسم پاسداشت ابراهیم قنبری‌مهر سازنده ساز، امشب شنبه، ۱۱ مردادماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

قرار است یک روز پس از تولد ۹۲ سالگی استاد سازنده ساز ـ ابرهیم قنبری مهر ـ مراسمی برایش در بوستان شقایق سعادت آباد برگزار شود که در این مراسم عنوان پارک از «شقایق» به «شقایق مهر» تغییر داده شود.

برنامه تبدیل نام بوستان شقایق به شقایق مهر به صورت مجازی از آدرس اینستاگرام  https://www.instagram.com/kaajesabz/ ، امشب، شنبه ۱۱ مردادماه از ساعت ۱۹ تا ۲۰ پخش خواهد شد.

ابراهیم قنبری‌مهر، اصولِ موسیقی و نوازندگی ویولن را نزد استاد ابوالحسن صبا فراگرفت و پس از گذراندن یک دوره نت‌نویسی و آشنایی با گام‌های موسیقی ایرانی و غربی و یادگیری نوازندگی، استاد صبا پیشنهاد ساخت ویولن را به او می‌دهد و او را به آقای آراکلیان معرفی می‌کند تا از اطلاعات و مطالعات نظری وی آگاه شود.

استاد «قنبری‌مهر» با استفاده از راهنمایی‌های ابوالحسن صبا و سورن آراکلیان به ساخت ویلن پرداخت و در سال ۱۳۳۴ کارگاه سازسازی وزارت فرهنگ و هنر را تاُسیس کرد.

ابراهیم قنبری‌مهر، در سال ۱۳۳۹ از سوی اداره هنرهای زیبا، جهت کارآموزی در کارگاه اتی ین واتلو که در پاریس قرار داشت به فرانسه اعزام شد.

تولد فرانسه فرهنگ و هنر موسیقی بزرگداشت پاسداشت ابوالحسن صبا سعادت آباد اینستگرام ابولحسن صبا ابراهیم قنبری مهر مراسم مجازی بوستان شقایق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر