کد خبر: 946513 A

فیلم "دشت خاموش" به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری در بخش رقابتی افق‌های نو (Orizzonti) جشنواره فیلم ونیز به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی دنیا و در کنار جشنواره‌هایی چون کن و برلین از مهمترین رخدادهای سینمایی اروپا و جهان است. هفتاد و هفتمین دوره این جشنواره از ۲ تا ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰   (۱۲ تا ۲۲ شهریور) در جزیره لیدو ونیز برگزار خواهد شد و فیلم "دشت خاموش" به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری در بخش رقابتی افق‌های نو (Orizzonti) این جشنواره به نمایش درخواهد آمد. در بخش افق‌های نو، که توجه ویژه به فیلم‌های اول و استعدادهای جوان دارد، ۱۹ فیلم به رقابت خواهند پرداخت که علاوه بر فیلم "دشت خاموش"، فیلم‌هایی از کشورهایی چون ایتالیا، هند، قزاقستان، آمریکا، فرانسه، تونس، فیلیپین، استرالیا، فلسطین، یونان، مکزیک، انگلیس و چین نیز در این بخش حضور دارند.

"دشت خاموش" دومین فیلم احمد بهرامی با بازی علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، مجید فرهنگ و تورج الوند است. فیلم داستان لطف الله مردی تنهاست که به عنوان پیشکار در یک کوره آجرپزی کار می‌کند و رابط میان صاحب کوره و کارگران است. صاحب کوره روزی همه کارگران را جمع کرده و خبری را به آنها می‌دهد که زندگی همه کارگران را دچار دگرگونی می‌کند.

سایر عوامل این فیلم عبارتند از: نویسنده فیلمنامه: احمد بهرامی، مدیر فیلمبرداری: مسعود امینی تیرانی، تدوین: سحر یاوری، موزیک: فواد قهرمانی، صدابردار: وحید رضویان.

پخش بین‌المللی فیلم "دشت خاموش" به عهده پرشیا فیلم به مدیریت علی قاسمی است.

جشنواره فیلم ونیز فرانسه اروپا فرخ نعمتی بشیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر