کد خبر: 945987 A

مدیر شبکه آموزش مطرح کرد:

مسعود احمدی افزادی می‌گوید: برنامه «پرسشگر» در شبکه آموزش به بحث کنکور پرداخته و با استفاده از نظرات مختلف برگزار شدن یا نشدن کنکور را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برگزاری یا عدم برگزاری کنکور موضوعی است که این روزها با نظرهای متفاوتی همراه شده است. عده‌ای از دانش‌آموزان برای برگزار نشدن آن؛ کمپین به راه انداخته و از سوی دیگر، برخی مسئولان اصرار به برگزاری این آزمون دارند. مسعود احمدی افزادی (مدیر شبکه آموزش) درباره موضع شبکه آموزش برای برگزاری کنکور امسال و برنامه‌هایی که برای آن ترتیب داده، گفت: در شبکه آموزش برنامه «پرسشگر» را داریم که یک برنامه متمرکز در حوزه نقدها و مشکلات و فرایندهای آموزشی کشور است. این برنامه به ویژه مربوط به حوزه آموزش و پرورش بوده و بحث جدی در مورد دانش‌آموزان متوسطه دوم خصوصا سال دوازدهم که با کنکور درگیر هستند، را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: اگر مردم و مخاطبان این برنامه را دنبال کنند، می‌بینند بحث‌ها و چالش‌های مختلفی در آن بیان می‌شود. به نوعی موافقان برگزاری کنکور و مخالفان آن که معتقد به تاخیر افتادن این آزمون هستند، بحث‌هایی را مطرح می‌کنند و به بررسی کامل این موضوع می‌پردازند. در همین راستا تلاش شده تا هم با سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش و هم با کارشناسان و مردم صحبت شود تا نظرات همگی را داشته باشیم.

احمدی‌افزادی در ادامه بیان کرد: شخصا فکر می‌کنم، کنکور به عنوان جایی که آخرین نقطه تلاش دانش‌آموزان و خروجی آنها از دوازده سال درس خواندن محک زده می‌شود، به قدری اهمیت دارد که باید با دقت و حساسیت بسیار با آن برخورد کرد. نه به راحتی می‌توان گفت که ما آن را به تاخیر بیاندازیم و نه می‌توانیم به راحتی آن را برگزار کنیم بنابراین این بحث جدی قرار است در برنامه پرسشگر مطرح شود.

مدیر شبکه آموزش درباره اهمیت نظر مخاطبان برای پرداختن به این موضوع اظهار داشت: مشخصا نظر مخاطبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چون کنکور مسئله‌ای است که حداقل مربوط به یک و نیم میلیون نفر دانش‌آموزی است که در خروجی قرار گرفتند، به اعتقاد من؛ باید با حساسیت بسیار زیادی با آن برخورد کرد. چون پشت سر آن نظام سربازی، دانشگاه و یک چرخه بزرگی از فعالیت‌های فرهنگی، علمی، اقتصادی و تجاری و حتی امنیت کشور وجود دارد. در نتیجه به این چرخه به شدت توجه می‌کنند که اول این آزمون را چگونه برگزار کنند، دوم چه زمانی برگزار کنند و موارد دیگر. ستاد کرونا نیز در این زمینه به دقت در حال تلاش بوده و اعلام کرده که دائما در حال رصد این موضوع است. ما طبق نظر ستاد کرونا بحث‌های خود را پیگیری می‌کنیم و مطمئن هم هستیم که کشور با حساسیت با مسئله برخورد می‌کند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مدرسه آنلاین که در دوران کرونا در تلویزیون راه‌اندازی شده، باعادی شدن شرایط متوقف می‌شود، بیان کرد: به هیچ وجه. این وضعیتی توقف‌ناپذیر است. باید بگویم مدرسه آنلاین تعطیل نشده و تا آخر آن را خواهیم داشت چراکه این مدرسه زمینه ایجاد عدالت آموزشی را فراهم کرده که اتفاق ویژه‌ای به شمار می‌آید.

آموزش و پرورش سازمان سنجش سربازی مدرسه وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر