کد خبر: 945638 A

با توجه به لزوم اطلاع دقیق اصحاب فرهنگ و هنر از روند پرداخت حق بیمه های تأمین اجتماعی، جدول وضعیت پرداخت حق بیمه به تفکیک ماه منتشر می شود.

به گزارش ایلنا، با توجه به لزوم اطلاع دقیق اصحاب فرهنگ و هنر از روند پرداخت حق بیمه‌های تأمین اجتماعی،  جدول وضعیت پرداخت حق بیمه به تفکیک ماه منتشر می‌شود. 

تدوین سیاست‌های حمایتی برای اعضای صندوق اعتباری هنر از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در دستور کار صندوق اعتباری قرار گرفت. با برآورد خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری پیشنهاد پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی سهم فرد سه ماهه اول سال 99 اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد شد. با پیگیری‌های انجام شده از مراجع ذیربط، پرداخت حق بیمه 36 هزار بیمه شده صندوق اعتباری هنر به تصویب رسید و در خرداد ماه اجرایی شد.  

جدول ذیل میزان پیشرفت فرایند واریز حق بیمه سهم فرد را تاکنون را نشان می‌دهد:

jadval1

 همچنین تاکنون 20730 مورد سرانه درمان مربوط به ماه های فروردین و اردیبهشت از سوی صندوق پرداخت شده است.

گروه اول: اعضایی که هیچ اقدامی برای اخذ فیش و پرداخت حق بیمه انجام ندادند.

گروه دوم: اعضایی که مبادرت به دریافت فیش پرداخت از سازمان تأمین اجتماعی نموده و بعد از اطلاع رسانی‌های صندوق اقدام به پرداخت مستقیم به حساب آن سازمان نمودند.

گروه سوم: اعضایی که مبادرت به پرداخت سهم بیمه خود به حساب سازمان تأمین اجتماعی نموده‌اند.

* حق بیمه فروردین‌ماه 5 درصد از افراد گروه دوم بدلیل عدم تکمیل پرونده عضویت و یا اشکال در اطلاعات بانکی افراد، واریز نشده است.

جدول سرانه درمان فرهنگ و هنر سیاست بیمه هنرمندان حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر