کد خبر: 945478 A

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، درگذشتِ مهدی ذوفن، پیشکسوت هنر قلم‌زنی و قلم‌گیری اصفهان را تسلیت گفت.

به‌ گزارش ایلنا، پویا محمودیان (معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور)، با صدور پیامی درگذشتِ مهدی ذوفن (پیشکسوت هنر قلم‌زنی و قلم‌گیری اصفهان) را به خانواده او و جامعه هنرمندان صنایع‌دستی کشور تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت معاون صنایع‌دستی آمده است:

انا لله و انا علیه راجعون

دست تقدیر خداوند بار دیگر گلی از بوستان فرهنگ و هنر ایران زمین را برچید، با نهایت غم و سوگواری، گوهری بی‌بدیل از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در سپهر درگذشتگان این عرصه، آسمانی و جاودانی شد .

استاد مهدی ذوفن، استاد برجسته و پیشکسوت بی‌مثال هنر قلم‌زنی ایران از سرای فانی رخت بربست و راه دیار باقی پیش گرفت. استادی که بسیاری از استادان کنونی افتخار شاگردی و پیروی از او را داشتند.

معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، درگذشت این هنرمند شریف و به یاد ماندنی را به صاحب‌دلان هنر‌شناس و هنر‌دوست، جمیع هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، همکاران و خانواده محترم و بزرگوار او تسلیت گفته و برای عزیزان داغدارش، صبر و آرامش و برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان، رحمت واسعه الهی مسئلت دارد.

زنده‌یاد مهدی ذوفن  یکی از فرزندان استاد به نام رشته قلم‌زنی، استاد محمدتقی ذوفن است. او متولد ۱۳۰۹ در اصفهان بود. این هنرمند فقید در رشته قلم‌گیری یا براده‌برداری که یکی از شیوه‌های بسیار معتبر قلم‌زنی است، هنرآفرینی می‌کرد.

اخیرا کتابی به نام «نقش عشق» در خصوص هنر قلم‌گیری از او به چاپ رسیده است.

درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر