کد خبر: 945424 A

دبیر شورای صنفی نمایش مطرح کرد؛

مرتضی شایسته از اکران فیلم سینمایی «خروج» و «قتل عمد» در سینماها خبر داد.

مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) درباره خروجی جلسه امروز شورای صنفی نمایش به خبرنگار ایلنا گفت: بر اساس جلسه امروز مقرر شد فیلم سینمایی «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی کیا از چهارشنبه ۸ مرداد در گروه آزاد و فیلم سینمایی «قتل عمد» به کارگردانی سعید دولت‌خانی از چهارشنبه ۱۵ مرداد به سرگروهی سینما بهمن روی پرده بروند.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین در جلسه امروز مقرر شد که برای اکران فیلم‌های خارجی بر اساس نظام‌نامه اکران اقدام شود. به نوعی زین‌پس برای اکران فیلم‌های خارجی ۱۰۰ درصد باید فیلم مورد نظر خریداری شود.

شایسته در این باره که آیا باتوجه به نوسانات قیمت ارز امکان خرید فیلم‌های خارجی وجود دارد، گفت: در ایران نمایندگانی هستند که فیلم‌های خارجی را در اختیار دارند و می‌توانند بر اساس ضوابطی فیلم را اکران کنند و مشکل ارز هم در میان نیست.

دبیر شورای صنفی نمایش همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا فیلم «خروج» بعد از اکران آنلاین برای اکران در سینماها نیز انتخاب شده است، اظهار داشت: هر فیلمی که به صورت آنلاین اکران شده می‌تواند در سینماها نیز اکران شود و تفاوتی در نظر گرفته نشده است.

شایسته در پایان درباره اکران «خروج» که پیش از این به صورت آنلاین به نمایش درآمده بود، بیان کرد: فیلم‌هایی که به صورت آنلاین به نمایش درآمده‌اند، هم می‌توانند روی پرده بیایند و مصوبه‌ای در این خصوص داریم بنابراین نمایش «خروج» بر همین اساس است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا با این اتفاق اکران آنلاین با ضربه جدی مواجه نمی‌شود، گفت: این مسئله‌ای است که در جلسه هم مطرح شد ولی ما برای سینما این کار را انجام دادیم.

ارز ایران دولت فیلم سینمایی قتل «خروج» و «قتل عمد» به سینماها می‌آیند همه فیلم‌هایی که به صورت آنلاین اکران شده‌اند می‌توانند در سینما فیلم‌های خارجی برای اکران باید خریداری شوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر