کد خبر: 944795 A

رمان "من هم کورونا گرفتم" نوشته روح الله حسینی (عطش)، برنده جایزه نخست هشتمین سمپوزیوم و پنجمین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار، ویژه همه گیری کووید ۱۹ شد.

به گزارش ایلنا، رمان "من هم کورونا گرفتم" نوشته روح الله حسینی (عطش)،  برنده جایزه نخست هشتمین سمپوزیوم و پنجمین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار، ویژه همه گیری کووید ۱۹ شد.

 این سمپوزیوم به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شده است.

"من هم کورونا گرفتم" روایتی است اول‌شخص از زبان یک قهرمان بوکس که سال‌ها پیش این ورزش را به شوق ادبیات و نوشتن کنار گذاشته، و اینک در کشاکش میان مرگ و زندگی بر اثر ابتلا به بیماری کورونا، زندگی گذشته و آینده‌ی خویش را از نظر می‌گذراند. او که در کتابخانۀ شخصی‌اش زندانی قرنطینه شده است هم باید با بیماری مبارزه کند و هم با تناقضات فردی، اجتماعی، سیاسی و فلسفی‌ای که ذهنش را به‌شدت درگیر کرده‌اند.

روح‌ الله حسینی(عطش)، دانش‌ آموخته زبان و ادبیات فرانسه و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است. علاوه بر کتاب پژوهشی بحران مدرنیته و مدرنیته در بحران، که از سوی انتشارات فرانسوی ارمتان منتشر شده است، مقالات فارسی و فرانسوی بسیاری نیز در حوزه هنر و ادبیات فرانسه و فارسی از این نویسنده و مترجم ادبی به چاپ رسیده است.

مجموعه داستان «موج‌ها و دریاها» و داستان «کهکشان‌ها، تو و خدا و من» و مجموعه مقالات «فایده ادبیات» از دیگر آثار عطش هستند که پیش‌تر و از سوی انتشارات نگاه و خاموش به بازار عرضه شده‌‌اند.

«من هم کورونا گرفتم» نوشته روح‌اله حسینی (عطش) استاد دانشگاه تهران به همت نشر لوگوس به بهای ۴۰ هزار تومان منتشر شد.

ابتلا به بیماری دانشگاه تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران رمان هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر