کد خبر: 944110 A

قسمت دوم فصل جدید مسابقه کارآفرینی «میدون» با طرح ایده‌های سه کارآفرین در زمینه‌های حفظ محیط زیست و تولید دستگاهی دیجیتال امشب (پنجشنبه ۲ مرداد) از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

به گزارش ایلنا، قسمت دوم سری جدید این برنامه کارآفرینی، امشب بعد از اخبار ۲۲ شبکه سه سیما از این شبکه پخش می‌شود. در این قسمت نیز طبق روال سه کارآفرین، ایده‌های خود را مقابل داوران ارائه می‌کنند.

اجرای اول این برنامه را معین ملامحمدی‌زاده بر عهده دارد. او که مهندس کشاورزی است، ایستگاهی در خصوص سنجش وضعیت آب و هواشناسی کشاورزی ساخته است. این ایستگاه بر سر چاه آب‌های کشاورزی نصب می‌شود و حسگر تشخیص باد، رطوبت و گرما آن‌ها در خصوص وضعیت زمین به کشاورزان اطلاع رسانی می‌کند.

اجرای دوم این برنامه بر عهده کمال خاتمی است. او با یخچال‌های هیبریدی به «میدون» می‌آید. این یخچال‌ها به جز برق، با گاز، انرژی خورشیدی و انرژی‌های تجدید پذیر کار می‌کند و بازار هدف این کارآفرین تولید انبوه یخچال‌ها و صادر کردن آن به کشورهای سوریه، افغانستان و عراق است.

آخرین اجرای این قسمت از برنامه «میدون» بر عهده حسین مقصودلو و عبدالله منصوری است. این دو جوان با ایده تولید پرینترهای سه بعدی مورد قضاوت داوران قرار می‌گیرند. این دو کارآفرین اعتقاد دارند که با هزینه ۲۵ میلیون تومان می‌توان یک دستگاه پرینتر سه بعدی را تهیه کرده و با ایجاد محصولات مختلفی از این دستگاه، درآمد قابل توجهی کسب کرد.

مسابقه تلویزیونی «میدون» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدحسین هاشمی گلپایگانی کاری از گروه شبکه سه سیماست.

افغانستان انرژی خورشیدی زمین عراق حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر