کد خبر: 944075 A

انتشارات علمی و فرهنگی در گزارشی اعلام کرد:

نگاهی به فهرست پرفروش‌ترین آثار موسسه انتشارات علمی وفرهنگی در تیر ماه سال جاری نشان از پرفروش بودن رمان ناتمام لیانید اندری‌یف و همچنین کتاب فلسفی ویل دورانت دارد.

به گزارش ایلنا، موسسه انتشارات علمی و فرهنگی دومین گزارش از پرفروش‌ترین آثار داستانی و غیر داستانی خود در سال جاری را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش در ماه ابتدایی تابستان و در میان آثار داستانی این موسسه کتاب‌ «یادداشت‌های شیطان» اثر لیانید آندری‌یِف با ترجمه حمید‌رضاآتش بر آب قرار گرفته است. آندری‌یف نوشتن این رمان را در بهار ۱۹۱۸ شروع کرد اما هرگز نتوانست آن را به اتمام برساند، چون در ۱۲ سپتامبر ۱۹۱۹ درگذشت. کتاب هم دو سال بعد منتشر شد.

در رتبه دوم از پرفروش‌های داستانی کتاب «کشتن مرغ مینا»قرار دارد. رمانی به قلم هارپر لی و با ترجمه فخرالدین میررمضانی. این رمان که شهرتی جهانی دارد مورد اقتباس سینمایی نیز قرار گرفته است.

سومین اثر پرفروش در تیر ماه نیز «دزیره» اثر آن. ماریسلینکو معرفی شده که در انتشارات علمی و فرهنگی با ترجمه ایرج پزشکزاد منتشر شده است.

در بخش کتاب‌های فلسفی کتاب «لذات فلسفه» اثر ویل دورانت باترجمه عباس زریاب خویی قرار دارد و در رتبه دوم نیز کتاب جمهور افلاطون با ترجمه فواد روحانی قرار دارد.

رتبه سوم پرفروش‌های فلسفی نیز به کتاب تاریخ فلسفه اثر ویل دورانت اختصاص یافته است. در بخش داستان‌های کودک و نوجوان پرفروش‌ترین کتاب ماه تابستان  اثر«پدرهایی که از کتابخانه به امانت گرفتم» با قلم دنیس ولهن و با ترجمه فرزاد اکبر‌پور قرار دارد.

در رتبه دوم پرفروش های این بخش نیز کتاب «کمی گم‌شده‌ام» اثر کریس هوتن با ترجمه شهلاانتظاریان قرار گرفته است.

افلاطون بازار کتاب رمان علمی و فرهنگی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر