کد خبر: 943380 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از بانوان شرکت کننده در مسابقه ایده تا اجرای ویژه طراحی و دوخت چادرهای بانوان تجلیل کرد.

به گزارش ایلنا، عبیدالله رستمی در ویژه برنامه های هفته عفاف وحجاب تحت عنوان مسابقه طراحی و دوخت چادر گفت: هنر در تعمیق ارزش های ایرانی اسلامی بسیار موثر است، طراحی هنری لباس‌های دارای پوشش و حجاب اسلامی بخشی از برنامه های و دغدغه های فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته گرامی عفاف و حجاب است.

وی افزود: دانشجویان دانشکده فنی وحرفه‌ای دخترانه سنندج یکی از مهمترین مراکز ویژه برای برگزاری مسابقات طراحی و دوخت انواع چادرهای بانوان، قادر خواهد بود در نمایشگاه محصولات عفاف وحجاب سراسری در تهران موفق عمل کند.

رستمی ضمن اشاره به استارتاپ های حوزه مد و لباس اظهار داشت: کسب و کارهای حوزه مد و پوشاک با حضور متخصصین طراح و دوخت لباس با استفاده از فضای مجازی می‌تواند در این حوزه برای بانوان کارآفرین باشد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان اضافه کرد: راه اندازی فروشگاه های مد و پوشاک در فضای مجازی، معرفی انواع لباس‌های کردی متناسب با فرهنگ اسلامی ایران، ایجاد بانک اطلاعاتی انواع لباس‌های مناطق کردنشین سراسر کشور و برگزاری برنامه‌های آموزشی ویژه طراحی و دوخت پوشاک از جمله مهم‌ترین استارتاپ های حوزه مدو لباس است.

مسابقه زنده ایده و اجرا با شرکت چهار گروه حرفه ای طراحی و دوخت چادر در محل دانشکده فنی حرفه‌ای دخترانه سنندج برگزار و به منظور شرکت در نمایشگاه محصولات عفاف وحجاب سراسری در تهران اجرا شد، در این مسابقه هر گروه بنا به تخصص و رشته تحصیلی اقدام به ساخت چادر های متنوع عبایی و اربعینی بصورت زنده نموده حاصل این طراحی و ساخت در نمایشگاه محصولات عفاف وحجاب سراسری در تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

در پایان از گروه های شرکت کننده در مسابقه زنده ایده تا اجرا با اهدای لوح تقدیر از سوی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان و اهدای بسته فرهنگی از سوی بانک مهر ایران مدیریت شعب استان کردستان تجلیل بعمل آمد، ناگفته پیدا است آثار گروه‌های شرکت کننده در این مسابقه در نمایشگاه محصولات عفاف وحجاب سراسری در استان تهران شرکت خواهند کرد درصورت کسب رتبه بصورت ویژه در نمایشگاه مذکور از آنها تجلیل به‌عمل خواهد آمد.

مسابقه طراحی و دوخت چادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر