کد خبر: 943103 A

مدیرکل هنرهای تجسمی در پیامی ثبت نام استاد غلامحسین امیرخانی در فهرست ملی نادره کاران میراث فرهنگی ناملموس به عنوان گنجینه زنده بشری را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی) به مناسبت ثبت نام استاد غلامحسین امیرخانی در فهرست ملی نادره کاران میراث فرهنگی ناملموس به عنوان گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق، پیام تبریکی را منتشر کرده است.

 در پیام مظفری آمده است: خط نستعلیق عصاره نگاه زیبایی شناس انسان ایرانی است، در همه قرون، «نادره کارانی»که دست به قلم بردند و خطی بر جریده هستی به یادگار گذاردند، در یاد و خاطره فرهنگ و بر تارک میراث فرهنگی ما خوش نشسته‌اند و تبلور هنر ایشان زبان فارسی را رونق بخشید و تماشای شعر و ادب پارسی را به شکوه رسانید.

مظفری در ادامه نوشته است: جناب استاد غلامحسین امیرخانی، از صمیم قلب انتخاب شما را به عنوان گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق تبریک عرض می‌کنم و از خداوند منان برای شما آرزوی بهروزی و سلامتی دارم.

بی‌تردید سالیان درازی است که هنر خوشنویسی و خط نستعلیق به قلم شما عزت یافته و نام نیکتان خوشنویسی این مرز و بوم را در جهان رونقی دیگر بخشیده است.

قلم و نفس شما برای جویندگان هنر خوشنویسی غنیمنت است. پاینده باشید که آبروی خوشنویسی ایران زمین هستید.

روز گذشته طی نامه وزیر میراث فرهنگی، خطاب به استانداران تهران و قزوین، نام استاد غلامحسین امیرخانی در ردیف گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق ثبت شد.

ایران زمین شعر هنرهای تجسمی غلامحسین امیرخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر