کد خبر: 942716 A

سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از دستگیری ۵ حفار غیرمجاز اشیا عتیقه در بخش شهداد کرمان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدهادی جعفری (سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان) افزود:در پی اطلاع پایگاه حفاظتی بخش شهداد مبنی بر حفاری غیرمجاز در ۱۰ کیلومتری شمال شرقی این بخش، نیروهای این یگان با همکاری مشترک نیروی انتظامی، سپاه و بسیج به محل اعزام شدند.

او اظهار کرد:در این عملیات ۵ حفار غیرمجاز که در حال حفر چاهی به عمق ۳ متر و عرض یک متر بودند، با کلیه ادوات حفاری در محل دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

جعفری تصریح کرد:بخش شهداد دارای بناهای تاریخی و محوطه باستانی زیادی است که توسط نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در بخش شهداد به صورت شبانه روزی مورد مراقبت قرار می گیرند.

او در پایان خاطرنشان کرد:خوشبختانه همکاری خوبی بین دوستداران میراث فرهنگی بخش شهداد با اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان برقرار است که این تعامل به مراقبت و نگهداری بهتر و بیشتر از مواریت فرهنگی منجر خواهد شد.

حفار غیرمجاز شهداد کرمان اشیا عتیقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر