کد خبر: 942248 A

ماتریس تفاهم نامه‌های استانی سازمان سینمایی منتشر شد.

به گزارش ایلنا، ماتریس تفاهم‌نامه حمایت از فعالیت‌های سینمایی استان‌ها در سال ۱۳۹۹ در ۳۷ عنوان فعالیت به شرح جدول پیوست و بر حسب اعتبارات ملی (سازمان سینمایی) منتشر شد.

معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی درباره ماتریس تفاهم‌نامه استانی و اختصاص صد در صدی اعتبار فعالیت‌های سینمایی موضوع تفاهم‌نامه‌های استانی سال ۱۳۹۹، با اشاره به سیاست «ایران، تهران نیست» بیان کرد: با اجرای برنامه سال ۱۳۹۹ سازمان سینمایی که با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها اجرا خواهد شد، شاهد اجرای ۳۷ عنوان فعالیت سینمایی در استان‌ها خواهیم بود و براساس این برنامه حضور سازمان سینمایی در استان‌ها جدی‌تر خواهد شد.

حیدری خلیلی، توجه به تنوع فرهنگی استان‌ها در تولید محتوا و جشنواره‌ها، افزایش فضای نمایش فیلم، توجه به زیر ساخت‌های سینمایی، اکران و عرضه فیلم در مناطق غیر برخوردار، دانش‌افزایی فیلم‌سازان استان‌ها، صیانت از عرضه آثار و محصولات سینمای ایران در استان‌ها، افزایش توان فرهنگی انجمن سینمای جوان استان‌ها، برگزاری همزمان جشنواره‌های فجر، کودک و نوجوان سینما حقیقت و فیلم کوتاه تهران در استان‌ها را از ویژگی برنامه استانی سازمان سینمایی دانست که در راستای۹ کلان برنامه وزارت ارشاد و برنامه جامع سازمان سینمایی با رویکرد توسعه عدالت فرهنگی و عمومی‌سازی دسترسی فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه از توجه و طرح اولویت‌های موضوعی چون موضوعات قرآنی، نماز و نیایش، دفاع مقدس، محرم، گسترش فرهنگ رضوی، میراث فرهنگی، خلیج فارس، کویر و زندگی، روستا و عشایر، آیین‌ها و فرهنگ مناطق و نواحی در جشنواره‌های فیلم استان‌ها یاد کرد.

معاون سازمان امور سینمایی اظهار امیدواری کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با برقراری وضعیت سفید، امکان اجرای همه فعالیت‌ها و برگزاری رویدادهای سینمایی در استان‌های کشور فراهم شود.

فرهنگ و ارشاد اسلامی کودک و نوجوان محرم سیاست استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر