کد خبر: 939897 A

مدیر اداره کل موزه‌ها به ایلنا خبر داد:

درحالی که استاندار تهران از تعطیلی یک هفته‌ای برخی مشاغل ازجمله موزه‌ها خبر داده است اما مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی از این مهم خبر داد که تا ابلاغ رسمی نشود، موزه‌ها تعطیل نمی‌شوند.

به گزارش ایلنا، درحالی که انوشیروان محسنی بندپی (استاندار تهران) دوشنبه ۲۳ تیر در گفت‌وگوی تلویزیونی از تعطیلی فعالیت برخی مشاغل از جمله موزه‌ها در شهر تهران برای مدت یک هفته آینده خبر داده است، اما محمدرضا کارگر (مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی) دراین خصوص به ایلنا گفت: ما تابع ستاد ملی کرونا هستیم و باید این تصمیم به وزارتخانه میراث و گردشگری ابلاغ شود. سپس این ابلاغیه توسط وزیر به ما و موزه‌ها ابلاغ خواهد شد. تاکنون چنین ابلاغیه‌ای صادر نشده است.

او در پاسخ به این سئوال که تعطیلی مشاغل و البته موزه‌های هر استان بنابر تصمیمات استانداری و ستاد استانی کرونا گرفته می‌شود، حال که استاندار تهران چنین تصمیمی را عنوان کرده چگونه است که موزه‌های تهران تعطیل نشده‌اند، گفت: در این خصوص باید گفت از آنجایی که ما زیر نظر وزارتخانه میراث و گردشگری هستیم باید مراتب طی و به ما ابلاغ شود. صرف آنکه موضوع یا مطلبی از صداوسیما پخش می‌شود دلیلی برای اجرایی شدن آن نیست و باید مقام وزیر این مهم را ابلاغ کند که تاکنون چنین امری محقق نشده است.

بندپی شامگاه گذشته در گفتگوی تلویزیونی عنوان کرده بود: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، در پی بررسی‌های علمی و کارشناسی‌ای که در ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا در استان تهران انجام و به تایید کمیته انتظامی و امنیتی ستاد مبارزه با کرونا در سطح ملی رسیده است، تصمیماتی مبنی بر توقف فعالیت برخی مشاغل در شهر تهران گرفته شده است.

در این میان نام موزه‌ها و باغ موزه‌ها نیز در لیست اعلامی از سوی استاندار به چشم می‌خورد. حال باید دید آیا ابلاغیه رسمی تعطیلی موزه‌های تهران اعلام خواهد شد یا خیر.

کرونا موزه های تهران تعطیلی موزه ها استانداری تهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر