کد خبر: 935882 A

فیلمبرداری «طرلان» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمد حسینی در روستاهای توابع شهرستان هیر از استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش ایلنا، فیلمبرداری «طرلان» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمد حسینی در روستاهای توابع شهرستان هیر از استان اردبیل آغاز شد.

 فیلم روایتگر پسری به نام طرلان است که در جریان اتفاقات و رویدادهایی معمول زندگی با واکنش‌ها و باورها و در برخی موارد خرافه‌سازی‌های مردم روستا گریبانگیر می‌شود.

این فیلم در حال و هوای بومی و منطقه‌ای آذربایجان و به زبان ترکی است و فهرست بازیگران و عوامل آن به زودی اعلام می‌شود.

پیش از این حضور بازیگران تئاتر و تلویزیون اردبیل ازجمله داور فرمانی، فریبا مهرزاد، محمدرضا خدایی، محمد فردین، مریم ندایی، جلال محمدلو، لیلی نظری، یاشار نادری و ملکه فتحی به همراه بازیگران خردسال ایلیا نوریان، ال آی شیری و امیررضا رحیمی‌نسب در این فیلم اعلام شده بود.

سیدمحمد حسینی متولد ۱۳۵۵ (اردبیل) دارای لیسانس تاریخ که پس از فارغ‌التحصیلی از مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس، در سمت‌های دستیاری کارگردان، برنامه‌ریزی و تدوینگری با تلویزیون فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده است و تاکنون چندین اثر تلویزیونی و مستند را در کارنامه خود دارد، طرلان اولین فیلم سینمایی او محسوب می‌شود.

سیدمحمد حسینی و عصمت نوریان تهیه‌کننده این اثر هستند و اتابک نادری مجری طرح و محبوب شکرزاده مدیر فیلمبرداری فیلم طرلان هستند.

در تهیه این فیلم شرکت سرمایه‌گذاری آتیه رفاه، شهرداری اردبیل و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، هلال احمر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان دهیاری هیر و دفتر امور اجتماعی استانداری اردبیل همکاری موثری را داشته‌اند.

تولید سینما ضبط فیلم سینمایی طرلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر