کد خبر: 935351 A

براش وارد مرحله تولید شد؛

نویسنده و کارگردان «براش» از آغاز تولید این فیلم خبر داد و گفت: به نظرم بهترین گزینه برای فیلمسازان و هنرمندان در شرایط کنونی ساخت فیلم کوتاه است که می‌تواند با رعایت مسائل بهداشتی و با هدف ایجاد ارتباط با مخاطبان راه حلی برای این خلا موجود باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فیلم کوتاه «براش» (the brush) به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی امین سعدی وارد مرحله تولید شد.

امین سعدی با اشاره به اینکه «براش» کشمکش‌هایی عجیب از زندگی یک دختر نقاش را روایت می‌کند، به ایلنا گفت: فیلمنامه، جنبه‌ای اجتماعی دارد که با انتخاب شخصیت دختری نقاش، در پی یافتن حقیقت در طی زمان بودم.

او تشریح کرد: درام روایت حاصل درگیری‌های ذهنی این دختر با مردمانی‌ست که هر روز و هر جا و هر زمان دیده می‌شوند و ما به‌راحتی از کنار آنان می‌گذریم، مردمانی که در ذهن این دختر حکایت عشق و نفرت را در بطن زمان و با عوض کردن مسیر زندگی‌اش نشان می‌دهند.

این نویسنده و کارگردان خاطرنشان کرد: مراحل پیش تولید فیلم کوتاه براش از اسفند ۹۸ شروع اما به خاطر شیوع ویروس کرونا متوقف شد. تا اینکه اکنون بعد از گذراندن تمرین‌ها و تکمیل عوامل، وارد فاز تولید شده و در هفته آخر تیرماه سال‌جاری در شهر تهران فیلمبرداری می‌شود.

سعدی همچنین با اشاره به ساخت فیلم کوتاه در شرایط کنونی، گفت: به نظرم بهترین گزینه برای فیلمسازان و هنرمندان در شرایط کنونی ساخت فیلم کوتاه است که می‌تواند با رعایت مسائل بهداشتی و با هدف ایجاد ارتباط با مخاطبان راه حلی برای این خلا موجود باشد.

او خاطرنشان کرد: فیلم کوتاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیام و ایده خود را منتقل می‌کند و برای تماشاچی عصر زمان می‌تواند مناسب باشد.

کارگردان فیلم کوتاه «براش» با اشاره به دشواری‌هایی که ساخت و نمایش فیلم کوتاه در ایران دارد، تصریح کرد: اما در شرایط سخت اقتصادی کنونی با توجه هزینه‌های بالای تولید و عدم حمایت ارگان‌های دولتی و خصوصی به‌علت عدم برگشت سرمایه، صرفا فیلم‌ها راهی بازارهای جشنواره‌ای می‌شوند و امکان دیده شدن برایشان بسیار محدود است.

سعدی در پایان با یادی از عباس کیارستمی، به نقل قولی از او پرداخت و گفت: «در حالی که دیگران صدها هکتار زمین رو زیر کشت می‌برن تو داری توی بشقاب سبزی سبز می‌کنی.»

آذین رضایی، نگین فیروزمنش، سعید احمدخانی، شایان لنگرودی، کوروس افشار، بهرنگ‌ زهره‌وند و علی زحیری بازیگران فیلم کوتاه «براش» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی امین سعدی هستند.

سایر عوامل این فیلم عبارتند از: دستیار اول کارگردان: نیلوفر راد، دستیار دوم کارگردان: نیما منصوری، منشی صحنه: رامک نوروزی، تدوینگر: مهدی سعدی، طراح صحنه: امین سعدی، مدیر فیلمبرداری: معین الیاسی، نورپرداز: علیرضا نصرتی، طراح لباس: عطیه بهرامی، دستیار فیلمبردار: امین مقدم، مرتضی صادقی، آهنگساز: بهزاد بختیاری، طراح گریم: فرزانه جدید، استوری بوردر: سهیل بزرگی، مدیر تولید: نیما منصوری، مدیر تدارکات: عباس وزیری.

عباس کیارستمی کرونا جشنواره فیلم کوتاه براش امین سعدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر