کد خبر: 935270 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مسافری که به جزیره کیش می‌آمد یکی از اهدافش قطعا دیدن فعالیت هنرمندان و جنگ‌های شبانه است.

محسن اخوان (مدیرعامل آژانس رنگارنگ سیر کیش و مالک کشتی اوستا و تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار جنگ ستارگان رنگارنگ در کیش) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به مشکلاتی که کرونا برای جزیره کیش به وجود آورده، گفت: ما همه تلاش خود را کردیم که حتی در دوران تعطیلی نیز بیمه کارگران و کارمندان خود را رد کنیم تا مشکلی برای آنها وجود نیاید و تا آنجا که می‌توانستیم از هنرمندانمان حمایت کردیم اما به صورت کلی هنرمندان جزیره کیش وضعیت خوبی ندارند.

وی ادامه داد: موعد اجاره بسیاری از هنرمندان رسیده است و یا باید محل زندگی خود را تمدید کنند یا آنکه جای جدیدی را اجاره کنند که در هر دو صورت باید افزایش قیمتی را تحمل کنند و برخی هنرمندان جزیره که جزو سرمایه‌های کیش هستند، این جزیره را ترک کردند.

اخوان اظهار کرد: مسافری که به جزیره کیش می‌آمد یکی از اهدافش دیدن فعالیت این هنرمندان بود و قطعا چنین مسافری با همین پول می‌توانست به ترکیه و یا دبی برود اما کیش را انتخاب کرده است. وقتی فعالیت‌های هنری و سرگرمی در کیش کم شود قطعا آن مسافران نیز دیگر به کیش نمی‌آیند.

وی گفت: مشکل برای فعالان این عرصه در کیش آنقدر زیاد شده که برخی از آنها چند ماه اجراه منزلشان عقب افتاده و حتی یک نفر از آنها می‌خواست دست به خودسوزی بزند اما متاسفانه هیچ حمایتی از طرف سازمان منطقه آزاد کیش و یا جاهای دیگر به ما نشده است و ما مجبور شدیم برای رفع مشکل برخی هنرمندان در کیش، گلریزان انجام بدهیم و پول جمع کنیم.

مدیر برگزارکننده جنگ ستارگان در کیش در ادامه افزود: در مقطعی اجازه فعالیت به همه مشاغل در جزیره کیش داده شد به جز جنگ‌ها و جنگ‌ها اعلام شد که مراسم‌های خود را در سالن روباز آوا اجرا کنند که به دلیل شرجی بودن هوا، امکان اجرا وجود نداشت زیرا دستگاه‌های صوتی و نور از بین می‌رفت و از طریق استقبالی از این برنامه‌ها نمی‌شد.

اخوان تصریح کرد: اکثر گروه‌هایی که برنامه‌هایی مانند جنگ‌های شادی در کیش اجرا می‌کنند، سالن‌هایی دارند که استاندارد است و وضعیت آنها از بخش‌های دیگر بسیار بهتر و قابل کنترل است و می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ها را اجرا کرد.

وی با اشاره به اینکه برگزارکنندگان جنگ‌های شادی هیچ نماینده‌ای در شورای سلامت ندارند، افزود: همه اصناف کیش از جامعه بازاریان تا رستوران‌داران در این شورای سلامت نماینده دارند و برخی از آنها ضدجنگ‌ها صحبت می‌کنند زیرا علاقه ندارند تا مسافران به تماشای این جنگ‌ها بیایند تا به جای آنها مثلا به بازار یا رستوران بروند. به همین دلیل هر تصمیمی که گرفته می‌شود علیه جنگ‌ها است.

مدیر برگزارکننده جنگ ستارگان در کیش بیان داشت: بارها شاهد بودیم که مثلا یک خواننده در زمان برگزاری جنگ، اجازه اجرای برنامه را نداشته اما همان خوانند در یک رستوران اجازه فعالیت دارد.

اخوان اظهار کرد: با وجود همه مشکلات، تلاش کردیم تا کمک‌حال هنرمندان باشیم و از طریق پرداخت‌های وام بتوانیم برخی از مشکلات آنها را به صورت مقطعی حل کنیم. هرچند برخی از هنرمندان به دلیل نداشتن ضامن و یا مشکلات دیگری از این دست نتوانستند این وام را تهیه کنند.

وی گفت: از مسئولین سازمان منطقه کیش انتظار می‌رود که اگر در کمیته و یا گروهی قصد دارند درباره برگزاری جنگ‌های شادی تصمیم‌گیری کنند حتما یک نماینده از طرف این جنگ‌ها در جلسه حضور داشته باشد تا تصمیم غیرمنصفانه‌ای درباره آنها گرفته نشود و سازمان منطقه آزاد کیش این توانایی را دارد تا از آنها حمایت کند.

وضعیت هنرمندان جنگ‌های شبانه در کیش اسفبار است محسن اخوان مدیر برگزارکننده جنگ ستارگان و رنگارنگ در کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر