کد خبر: 935258 A

مراسم تشییع سیروس گرجستانی(بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون) صبح امروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم تشییع سیروس گرجستانی (بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون) صبح امروز (14 تیرماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.

گرجستانی ۱۲ تیر و در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی در بیمارستان شهید لواسانی تهران درگذشت.

او متولد سال ۱۳۲۳ در بندرانزلی بود که از اواخر دهه ۴۰ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد. او بیش از نیم قرن به فعالیت هنری مشغول بود و در فیلم‌ها، سریال‌ها و تئاترهای زیادی به ایفای نقش پرداخت.

«ما همه با هم هستیم»، «قانون مورفی»، «نهنگ عنبر ۲»، «پا تو کفش من نکن»، «شبکه»، «شکار خاموش»، «طوفان شن»، «آدم برفی»، «آپارتمان شماره ۱۳»، «زرد قناری»، «ساحره»، «یکی بود یکی نبود»، «تنوره دیو»، «دوران سربی»، «مسافر ری» و «آدمک‌ها» از جمله فیلم‌های سینمایی است که این بازیگر در آنها بازی کرده است.

«آنام»، «محکومین»، «جاده چالوس»، «نوار زرد»، «کلاه پهلوی»، «گاو صندوق»، «زن بابا»، «خوش نشین‌ها»، «دختری به نام آهو»، «صاحبدلان»، «متهم گریخت»، «یادداشت‌های کودکی»، «پشت کنکوری‌ها»، «شلیک نهایی»،‌ «همسران»، «کیف انگلیسی» و «هتل» و «شاهرگ» نیز از جمله سریال‌های تلویزیونی است که گرجستانی در آنها حضور داشته است.

البته این بازیگر قبل از حضور در سینما و تلویزیون در تئاتر حضور فعالی داشت و در آثار کارگردان‌های مختلفی همچون داوود میرباقری، هادی اسلامی، ایرج راد و مجید جعفری به ایفای نقش پرداخته است.

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی

بهشت زهرا تئاتر تلویزیون سیروس سیروس گرجستانی سیروس گرجستانی رهسپار خانه ابدی شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر