کد خبر: 934420 A

در صورت تصمیم ستاد ملی کرونا:

معاون وزیر بهداشت روز گذشته از اعمال محدودی جدید کرونا در سیزده استان برای گروه‌های سه و چهار شامل فعالیت‌ها و مراکز فرهنگی و هنری خبر داد که مدیرکل امور موزه‌ها ضمن اظهار بی‌اطلاعی از چنین دستوری گفت: تعطیلی یا عدم تعطیلی موزه‌ها تابع تصمیم ستاد ملی کروناست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته ایرج حریرچی (معاون وزیر بهداشت) در گفتگو با شبکه خبر عنوان کرد که در ۱۳استان (سیستان و بلوچستان/ هرمزگان/ بوشهر/ خوزستان/ کرمانشاه/ کردستان/ آذربایجان غربی و شرقی/ فارس/ خراسان رضوی/ تهران/ البرز/ کرمان) به مدت یک هفته محدودیت‌هایی اعمال می‌شود. محدودیت‌هایی که بر اساس جدول ارائه شده شامل موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها نیز می‌شود.

محمدرضا کارگر (مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) درخصوص احتمال تعطیلی مجدد موزه‌ها با ایلنا گفت: تعطیلی یا عدم تعطیلی موزه‌ها تابع تصمیم ستاد ملی کروناست و تاکنون چنین تصمیمی گرفته نشده. اما اگر چنین تصمیمی گرفته شود ما آن را اجرایی خواهیم کرد.

فهرست دو گروه سه و چهار به شرح زیر است:

گروه 3: دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما، تأتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کاهش زمان فعالیت مترو و حمل و نقل درون شهری، مساجد و مصلی‌ها و برگزاری آزمون‌های حضوری.

گروه 4: برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌‌ها، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، انجام دورکاری شاغلین گروه حساس، کافه، قهوه‌خانه، چایخانه و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی

کرونا موزه‌ها شیوع ویروس کرونا تعطیلی موزه‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر