کد خبر: 934419 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

با وجود صحبت‌های مطرح شده از سوی ایرج حریرچی برای تعطیلی سینماها، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از تعطیلی سینماها ابراز بی‌اطلاعی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته ایرج حریریچی (معاون وزیر بهداشت) در گفتگو با "شبکه خبر" از اعمال احتمالی محدودیت‌های جدید کرونا شامل تعطیلی یک هفته‌ای موارد گروه ۳و۴ در ۱۳ استان خبر داده است. موارد گروه ۳و۴ شامل سینما، تئاتر و مراکز مشابه و موزه‌ها و همچنین مراسم فرهنگی است.

این استان‌ها شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، فارس، خراسان رضوی، تهران، البرز و کرمان است.

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد (معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی) در این باره به ایلنا گفت: شخصا اطلاعی در این باره ندارم و بعید می‌دانم چنین تصمیمی گرفته شده باشد. به هر ترتیب اگر تصمیمی برای تعطیلی سینماها گرفته شود، این تصمیم باید از طرف ستاد کرونا به صورت رسمی به ما ابلاغ شود که تاکنون ابلاغ نشده است.

گفتنی است با شیوع ویروس کرونا از اواسط اسفندما سینماها تعطیل شد و بعد از نزدیک به چهار ماه از اول تیرماه با اکران فیلم‌های «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف، ارتش سری» مجددا به فعالیت خود بازگشتند. با این‌همه؛ آنچه ایرج حریرچی به عنوان محدودیت‌های گروه‌های سه و چهار کرونا در این استان‌ها اعلام کرده شامل سینما هم می‌شود.

گروه 3 شامل: دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما، تأتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کاهش زمان فعالیت مترو و حمل و نقل درون شهری، مساجد و مصلی‌ها و برگزاری آزمون‌های حضوری.

گروه 4 شامل: برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌‌ها، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، انجام دورکاری شاغلین گروه حساس، کافه، قهوه‌خانه، چایخانه و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی.

تئاتر معاون ویروس تعطیلی سینماها گفتگو با ایلنا سینماها به کار خود ادامه می‌دهد تاکنون ابلاغی از ستاد کرونا برای تعطیلی سینماها نداشتیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر