کد خبر: 933277 A

نمایش «عصر طویلگی» به نویسندگی علیرضا غفاری نویسنده، شاعر و مجری، تولید جدید آکادمی هنرهای نمایشی سولو و گروه تئاتر سولو، به طراحی و کارگردانی عماد سالکی برای اجرا آماده می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایش «عصر طویلگی» نوشته علیرضا غفاری و به کارگردانی عماد سالکی، اثر جدید گروه تئاتر سولو است که مراحل آماده‌سازی و تمرینات خود را می‌گذراند.

این نمایش که سال ٩٨ با ترکیبی از بازیگران تئاتر و هنرجویان آکادمی سولو آماده اجرا می‌شد ولی به دلیل اعمال محدویت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایشی و بالطبع فعالیت‌های فرهنگی و جمعی، موقتاً تمریناتش را متوقف کرد، اخیراً با اعلام بازگشایی‌ها و اعمال کلیه موارد پیشگیرانه بهداشتی، تمرینات خود را از سر گرفته و در انتظار حضور بر صحنه است.

عماد سالکی، کارگردان این نمایش گفت: نمایش عصر طویلگی  از خرداد ٩٨ در آکادمی هنرهای نمایشی سولو تولید خودش را آغاز کرد و بهمن و اسفند ٩٨ آماده بازبینی شد و درست موقع بازبینی‌ها به دلیل کرونا و بسته شدن سالن‌های تئاتر به مدت سه ماه تمرینات متوقف شد و بازبینی به تاخیر افتاد، و رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی که برای اجرای عمومی این اثر انجام دادیم موکول به اطلاع ثانوی شد در شرایط قرنطینه تمرینات را به صورت غیر حضوری و آنلاین زنده نگه داشتیم و اکنون بعد از ٣ ماه تعطیلی و توقف تمرینات، از ٢ خرداد ٩٩ با رعایت تمام مسائل بهداشتی و حفظ سلامت، به‌همراه گروه با شیلد و ماسک و با تمام سختی‌ها، نگرانی‌ها و دغدغه سلامتی اعضای گروه اما عشق به تئاتر، تمرینات خود را از سر گرفته و خود را آماده اجرا می‌کنیم.

بازیگر شمس پرنده افزود: این متن بیش از پیش از اهمیت به‌سزایی برخوردار بود و بعد از داستان قرنطینه و فراگیر شدن کرونا در جهان اهمیت اجرایی بیشتری به خود گرفته و حال می‌فهمیم، کرونا گویی هشدار طبیعت به انسان است، انسانی که حتی به خودش رحم نمی‌کند وتمام موجودات و جهان را به خطر می‌اندازد.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که گروهش با تلاش بیشتر، هدفمند و با عشق، تمرینات خود را جدی‌تر از گذشته آغاز کرده است و کرونا نتوانسته راه اجرای عصر طویلگی را سد کند و در پایان اضافه کرد که فعلا برای اجرای عمومی این اثر منتظر اعلام شرایط جدید تماشاخانه‌ها و در حال رایزنی هستیم و اخبار تکمیلی و زمان اجرا به زودی اعلام می‌شود.

امیر کاوه آهنین‌جان، بازیگر، مدرس و کارگردان با سابقه تئاتر به همراه نادیا حسام مدیر آکادمی هنرهای نمایشی سولو به‌عنوان مجری طرح و مشاوران کارگردان این نمایش هستند و آرش پارساخو دراماتورژی این نمایش را به‌عهده دارد و دیگر عوامل در آینده نزدیک معرفی خواهند شد.

نمایش عصر طویلگی داستان یک سیرک اعجاب‌آور و شگفت‌انگیز را روایت می‌کند که در آخرین شب خود، با خاطرات دردآور و حیرت انگیز حیوانات، دچار تحولات و دگرگونی می‌شود.

عصر طویلگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر