کد خبر: 933250 A

مدیرکل پژوهش کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تدوین نیازسنجی آموزشی برای دانشجویان،‌ پژوهشگران و فرهیختگان با رویکردی نو در این سازمان خبر داد.

به گزارش ایلنا، زینب پاپی (مدیرکل پژوهش کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران) از تدوین نیازسنجی آموزشی برای دانشجویان،‌ پژوهشگران و فرهیختگان با رویکردی نو در این سازمان خبر داد.

پاپی با اعلام این خبر، در توضیح تدوین این نیازسنجی آموزشی گفت: در تقویم آموزشی سال ۹۹ با بهره‌گیری از نیازسنجی دقیق و علمی، با استفاده از استانداردها، بررسی پایگاه‌های مختلف در حوزه کتابداری، آرشیو و حوزه ‌های عمومی، دستورالعمل­‌های موجود و استفاده از منابع مختلف، با احصاء نظر خبرگان و کارشناسان تدوین و نهایی شده است.

مدیرکل پژوهش کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: آموزش‌گیرندگان خارج از سازمان هم در برنامه‌های آموزشی اداره کل پژوهش کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی قرار گرفته شده است. به این ترتیب که برای مخاطبان بیرونی ضمن تعریف دوره­‌های جدید و دوره­‌های تخصصی آزاد، سعی شده امسال دوره‌­های غیرحضوری را پررنگ‌تر نشان دهیم و دوره­‌های ال ام اس (LMS) (سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی) را با رویکرد جدید و به صورت آنلاین برای مخاطبان ارائه کنیم.

پاپی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به آموزش‌های سال جاری گفت: ۲ نوع آموزش به مجموع آموزش‌های این اداره کل افزوده شده است که می‌توان از دوره‌های کانون ارزیابی و دوره‌های تخصصی آزاد نام برد. همچنین دوره­‌های تخصصی آزاد نیز به منظور روزآمدی دانش و مهارت حرفه‌ای پژوهشگران طراحی شده است.

سازمان اسناد و كتابخانه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر