کد خبر: 932277 A

کانون کارگردانان سینمای ایران هر گونه توقف در روند تولید و نمایش را شدیدا محکوم می‌کند.

به گزارش ایلنا، کانون کارگردانان سینمای ایران هر گونه توقف در روند تولید و نمایش را شدیدا محکوم می‌کند.

متاسفانه در روزهایی که شیوع کرونا آسیب‌های جبران ناپذیری به اقتصاد سینمای ایران زده و هنرمندان روزهای سختی را طی می‌کنند، سازمان سینمایی در اقدامی عجیب و تاسف بار و به بهانه افزایش تولیدات اقدام به تعطیلی صدور پروانه ساخت سریال‌های نمایش خانگی کرده و از دادن مجوز سلب مسئولیت کرده است.

هم اکنون محصولات و سریال‌های نمایش خانگی فضای آنلاین قشر وسیعی از مردم و‌ حتی مخاطبین خاموش را از شهرهای کوچک و روستاها تا هموطنان خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌دهد، مخاطبینی خاموش که نه برنامه‌های صداوسیما را می‌بینند و نه اهل رفتن به سینما هستند. ولی تصمیمات غیر کارشناسی و آزمودن راه‌های محدودکننده قبلی نتیجه‌ای جز سوق دادن این مخاطب انبوه به سمت فضای مجازی خارجی نخواهد داشت.  

توقف تولید سریال‌های نمایش خانگی توسط سازمان سینمائی مقدمه‌ای بر دخالت سازمان‌های دیگر در محدود کردن هرچه بیشتر این تولیدات خواهد بود که نتیجه آن نابودی پلتفرم‌های فضای آنلاین، از دست رفتن مخاطبین میلیونی و بیکاری بسیاری از اهالی زحمتکش سینمای ایران خواهد بود که در تولید این سریال‌ها نقش دارند.

کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن تقبیح این رفتار هرگونه عملی را که مانع کسب و کار، محدود ساختن و توقف فعالیت سینماگران شده را شدیدا محکوم می‌کند و ‌خواستار ادامه روند تولید سریال‌های نمایش خانگی توسط سازمان سینمایی است.

کانون کارگردانان سینمای ایران

بیکاری سینمای ایران کارشناسی کسب و کار نمایش خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر