کد خبر: 932118 A

نمایش تجربی «نغمه شبانه» به نویسندگی مهسا طالبی و طراحی دنیز خاطری با کارگردانی مشترک دنیز خاطری و ربکا میلر ۱۵ تیر به صورت آنلاین اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایش تجربی «نغمه شبانه» به نویسندگی مهسا طالبی و طراحی دنیز خاطری با کارگردانی مشترک دنیز خاطری و ربکا میلر ۱۵ تیر به صورت آنلاین اجرا می‌شود.

دنیز خاطری طراح و کارگردان ایرانی این دارای مدرک کارشناس ارشد تئاتر از دانشگاه هانتر، دانشکده City University of New York بوده و به مدت هفت سال در کشور آمریکا با کمپانی‌های متعدد تئاتر و اپرا در مقام کارگردان، نمایشنامه‌نویس و بازیگر همکاری کرده است.

طراح این اثر تجربی در خصوص شیوه اجرایی آن چنین می‌گوید: «نغمه شبانه پروژه‌ای تجربی است، و در پی آن است که از ویژگی‌های آنچه این روزها از آن به عنوان تئاتر آنلاین یاد می‌شود استفاده کند، و اجرا را نه به عنوان تئاتر که تحت عنوان اثری در مدیوم خودش معنا کند.»

وی در ادامه عنوان کرد: «تلاش بر این است تا برجسته‌ترین المان تئاتر یعنی تاثیر حضور تماشاگران بر یکدیگر در این اثر شبیه‌سازی شود.»

طراح و کارگردان ایرانی این اثر در پایان در خصوص ترکیب زبانی این نمایش چنین عنوان کرد: «در این نمایش متن نگاشته شده توسط مهسا طالبی از زبان فارسی به انگلیسی ترجمه شده و به‌طور هم‌زمان توسط دو گروه ایرانی و آمریکایی اجرا می‌شود و مخاطب می‌تواند ضمن اینکه هردو اجرا را می‌بیند، انتخاب کند که در هر لحظه کدام زبان را بشنود و در نهایت زبان انتخابی اجرا بر اساس رای اکثریت در هر لحظه تعیین می‌شود، عملا این تجربه سوالاتی را در این زمینه اهمیت زبان در تئاتر، تاثیر زیبایی‌شناسی دو فرهنگ مختلف در بخش اجرایی، تقابل فرهنگی تماشاگر دو کشور را مطرح می‌کند.»

بازیگران این اثر آنلاین و تجربی در بخش ایران سروناز نانکلی و در بخش آمریکا مرلیکس ونتورا خواهند بود و به صورت مونولوگ در دو شهر تهران و نیویورک به صورت همزمان اجرا خواهند داشت.

از دیگر عوامل می‌توان به زهره رحمانی (طراح لباس)، آروین فولادی‌فر (طراح پوستر)، استودیو پارکینگ - صادق حسین (ضبط صدا)، سارا حدادی (مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای youstudio ) اشاره کرد.

این نمایش در ۱۵ تیر ماه، ۵ جولای ساعت ۱۰ شب به وقت تهران و ساعت ۱۴ به وقت نیویورک در کانال یوتیوب Evening Melody-An Experiment منتشر خواهد شد.

نشانی:

https://www.youtube.com/channel/UCsWejQ3iIWHTZZnrZbYKGqw

«نغمه شبانه» در تهران و نیویورک نغمه شبانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر