کد خبر: 930917 A

کتاب «سندروم آهن‌ربای انسانی» به دنبال پاسخ این سوال است که چرا عاشق کسانی می‌شویم که آزارمان می‌دهند؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «سندروم آهن‌ربای انسانی» نوشته راس روزنبرگ با ترجمه زهرا باختری منتشر شد. نویسنده کتاب را با این سوال آغاز می‌کند که چرا عاشق کسانی می‌شویم که آزارمان می‌دهند؟ شروع می‌کند و در ادامه با بهره‌گیری از تجارب شخصی خود در حوزه روان‌درمانی فرآیند جذب را برای خوانندگان توضیح می‌دهد و به بررسی انواع اختلالات در روابط بین‌فردی می‌پردازد.

در توضیح کتاب و در متن پشت جلد «سندروم آهن‌ربای انسانی» آمده است: هنگامی که افرادی با پیشینه احساسی سالم یکدیگر را ملاقات می‌کنند، رابطه‌ای عاشقانه، دوسویه و بادوام در آن پدید می‌آید اما چه می‌شود که افراد اغلب خود را در روابطی می‌بینند که «نیروی عشق» آنها را همانند قطب‌های مخالف آهن‌ربا، به سوی یکدیگر جذب می‌کند؟ رابطه‌ای که ابتدا همانند قصه‌های پریان است، اما با گذشت زمان به سوهانی تبدیل می‌شود که با عشق/ درد و امید/ یأس روحمان را می‌خراشد.

چرا جذب اشخاصی می‌شویم که موجب رنجش ما می‌شوند؟ کتاب حاضر به خواننده کمک می‌کند تا درک کند چرا افراد از خودگذشته، صبور و بخشنده (هم و ابسته‌ها) جذب افرادی می‌شوند که خودمحور، خودپسند و کنترلگرند (سلطه جویان عاطفی)؟

  کتاب «سندروم آهن‌ربای انسانی» در ۲۴۴ صفحه و به قیمت ۴۱ هزار تومان از سوی نشر چترنگ منتشر شده است.

کتاب «سندروم آهن‌ربای انسانی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر