کد خبر: 930916 A

کتاب «سازمان ملل متحد را بهتر بشناسیم» با تدوین سید ناصری۹۳ پرسش و پاسخ درباره سازمان ملل متحد به انضمام متن منشور سازمان ملل متحد را مطرح می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «سازمان ملل متحد را بهتر بشناسیم»( ۹۳ پرسش و پاسخ درباره سازمان ملل متحد به انضمام متن منشور سازمان ملل متحد) توسط محمد مهدی سید ناصری (مدرس دانشگاه) تدوین و نشر ذکر آنرا چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

این کتاب در دو بخش منشور عمده از جمله سازمان ملل متحد که در قالب ۱۹ فصل و اساسنامه دیوان بین‌المللی دادگستری در قالب ۵ فصل تنظیم شده است. ضمن آنکه اعلامیه جهانی حقوق بشر و متن اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز ضمیمه کتاب است.

در پشت جلد کتاب «سازمان ملل متحد را بهتر بشناسیم» آمده است: سازمان ملل متحد، سازمانی بین‌المللی است که در سال ۱۹۴۵ میلادی تاسیس و جایگزین جامعه ملل شد. این سازمان توسط ۵۱ کشور تاسیس و ۱۹۳ کشورعضو دارد. اعضای آن تقریبا شامل همه  کشورهای مستقلی می‌شود که از نظر بین‌المللی به رسمتی شناخته شده‌اند. فقط واتیکان، که عضویت در سازمان را نپذیرفته است و چین ملی (تایوان) که عضویتش بعد از عضویت جمهوری خلق چین لغو شد، در سازمان ملل متحد، عضو نیست.

مقر سازمان ملل متحد، در نیویورک است و کشورهای عضور و موسسات وابسته در طول هر سال با تشکیل جلسات منظم در مورد امور بین‌المللی و امور اجرایی مربوط به آن‌ها تصمیم گیری می‌کنند. سازمان ملل متحد، در پایان جنگ جهانی دوم و از سوی کشورهای پیروز در آن جنگ شکل گرفت و سازمان و روال حاکم بر فعالیت آن نشان از شرایط جانی بعد از جنگ دوم دارد.

این کتاب با قیمت ۵۹ هزار تومان در بازار کتاب موجود است.

کتاب «سازمان ملل متحد را بهتر بشناسیم»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر