کد خبر: 930072 A

سه ماهه نخست سالجاری؛

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان سمنان بازدید کردند.

به گزارش ایلنا، محمد طاهریان (سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان) با اشاره به بازدید گردشگران از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان، گفت: ۱۰۸ هزار و ۸۲۹ گردشگر از ابتدای سالجاری تا کنون از جاذبه‌های این استان بازدید کردند.

او ادامه داد: بر اساس آمار جمع آوری شده ۱۴۷ هزار و ۵۷ نفر از موزه‌ها و بناهای تاریخی، ۸۱ هزار و ۸۷۷ نفر از جاذبه‌های طبیعی و ۱۲ هزار و ۱۹۵ نفر از جاذبه‌های دست ساز استان سمنان بازدید کردند.

طاهریان با اشاره به اینکه در این مدت بیش از ۲۰ هزار نفر در استان سمنان اقامت کردند، افزود: اقامت گردشگران در مراکز اقامتی استان با رعایت تمامی نکات بهداشتی در خصوص پیشگیری از کرونا صورت گرفت.

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۱۱ گردشگر خارجی و بیش از ۱۸ هزار گردشگر داخلی در مراکز اقامتی تحت پوشش میراث فرهنگی استان سمنان اقامت کردند.

او افزود: ۲ هزار و ۲۷۶ نفر نیز در این ایام در سایر مراکز اقامتی از جمله مهمانسرای ادارات، زائرسراها و ... اقامت کردند.

در استان سمنان ۱۶ هتل، یک هتل آپارتمان، یک متل، پنج مهمانپذیر، ۸۸ اقامتگاه بوم‌گردی و ۱۲ اقامتگاه سنتی، ۵۷ خانه مسافر، پنج مجتمع گردشگری، سه اردوگاه و مرکز تفریحی سرگرمی گردشگری با ظرفیت پذیرش سه هزار و ۴۴۶ نفر شب، پذیرای گردشگران هستند.

۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی و ۱۷ سفره خانه سنتی در استان سمنان فعال هستند.

سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر