کد خبر: 929506 A

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از جمله اهداف نظام جمهوری اسلامی ارتقای کرامت انسانی است، اظهار کرد: گرامیداشت دهه کرامت نوید دهنده ادامه حیات اسلام در جهان امروز است.

به گزارش ایلنا، «اقبال شاکری» (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی)، با اشاره به اینکه دهه کرامت فرصتی برای بازنگری جوهر وجودی انسان است، بیان داشت: در این راستا جمهوری  اسلامی ایران برای کرامت و سرافرازی نوع بشر احترام ویژه‌ای قائل است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هدف جمهوری اسلامی ارتقای کرامت انسانی است، ‌افزود: تلاش براین است تا افراد در راستای شرافت و کرامت انسانی گام برداشته و از ذلت و استثمار دور بماند.

وی با بیان این مطلب که تجلیل از بزرگان و پیشکسوتان نشان دهنده اهمیت به کرامت انسانی در زندگی فردی و اجتماعی است،‌گفت: به همین دلیل گرامیداشت دهه کرامت که فاصله بین ولادت حضرت معصومه (س) و ولادت امام رضا (ع) است نوید دهنده‌ ادامه حیات اسلام در چارچوب دستورات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و نجات ارزش‌های انسانی در سایه‌ی آموزه‌های دینی است.

این عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دنیای امروز نیاز به ارائه‌ی الگوهای عملیِ انسان‌های کامل و متعالی به شدت احساس می‌شود،‌خاطر نشان کرد: حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) مظهر کرامت انسانی که مجهز به سلاح تقوی و پرهیزگاری بودند بنابراین پرداختن به زوایای پیدا و پنهان زندگی با عظمت این بزرگواران بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه کرامت در حقیقت بازیابی هویت انسانی است، ادامه داد: امام رضا (ع) و خواهر گرامی اش حضرت معصومه (س) در حالی از حریم انسانیت دفاع کردند که جوهره حیات انسانی به مانند امروز در میان انبوهی از رذالت‌ها و پستی‌ها به سختی نفس می‌کشید و با اینکه خطر صددرصدی جان آنان را تهدید می‌کرد به مقاومت و مبارزه در برابر ظلم پرداختند.

دهه کرامت اقبال شاکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر