کد خبر: 929283 A

کتاب فاطمیان (طلوع یک امپراتوری اسلامی) در بهار ۹۹ توسط نشر فرزان روز چاپ و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب فاطمیان (طلوع یک امپراتوری اسلامی) جلد اول از دو جلد «فاطمیان» است که تاریخ مختصری از دوران اولیه گسترش این امپراتوری تا فتح مصر و انتقال پایتخت به قاهره امروزی در سال ۳۶۲ ه.ق را دربرمی‌گیرد. خواننده در سفری تاریخی از پایتخت‌های آغازین فاطمیان در غرب «قیروان- مهدیه- منصوریه» به پایتخت‌های بعدی قاهره می‌رود. جلد دوم دوران دویت ساله امامت- خلافت فاطمیان در قاهره و افول نفوذشان در مغرب است.

این کتاب در قالب ۵ فصل تنظیم شده و استقرار امپراتوری در حوزه مدیترانه، ادامه حکومت فاطمیان، شکل گیری امپراتوری، تسلط فاطمیان بر مصر را دربرمی‌گیرد. ضمن آنکه در بخشی از اهداف تدوین کتاب آمده است: هدف از تدوین مجموعه جهان اسلام آشنایی خواننده غیرمتخصص با وجوه متنوع اسلام از طریق ارائه متونی قابل اعتماد و نیز برطرف کردن سوءبرداشت‌هایی است که امروزه علیه مسلمین در جهان و نیز درباره نقش آنان در تاریخ رواج دارد. در کتاب‌های این مجموعه مضمون‌هایی مرتبط با مسلمین و غیرمسلمین پوشش داده شده است. زبان آنها ساده، حجم آنها کم و مطالب آنها از مقولاتی است که بر آنها تحقیق شده است.

کتاب فاطمیان (طلوع یک امپراتوری اسلامی) تالیف شاینول جیوا و ترجمه خشایار بهاری است و توسط نشر فرزان روز چاپ و روانه بازار شده است.

بازار کتاب پوشش جهان اسلام مصر قیروان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر