کد خبر: 922771 A

تصنیف «وداع» اثری تازه از گروه موسیقی «نو» به آهنگسازی و تنظیم پژمان سهامی و آواز محمدذاکر حسین با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایلنا، تصنیف «وداع» اثری تازه از گروه موسیقی «نو» با مجوز  دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

تصنیف «وداع» به آهنگسازی و تنظیم پژمان سهامی و آواز محمدذاکر حسین، اثری است که بر روی شعر مولانا ساخته و پرداخته شده و نگاه آهنگساز در ملودی‌پردازی و تنظیم آن، ایجاد احساسی عاشقانه، عارفانه بوده است.

سهامی ضمن آهنگسازی و تنظیم، نوازندگی سنتور این تصنیف را نیز بر عهده داشته است. همچنین خشایار طیار (قیچک باس) و کریم ابراهیمی (تنبک) دیگر نوازندگانی هستند که در اجرای قطعه به هنرنمایی پرداخته و آواز محمد ذاکرحسین را همراهی کرده‌اند.

در این اثر ترکیب سنتور، قیچک باس و تنبک با نگاهی نوآورانه به گوش می‌رسد و موسیقی و کلام به شکلی در هم تنیده شده و هدف یکسانی را دنبال می‌کنند که گویی تار و پود نهادشان از منشأیی یکسان ساخته شده است. این گروه اثر تازه‌شان را به تمام عزیزان جان‌باختگان ویروس کرونا تقدیم کرده است.

از گروه موسیقی «نو»، پیش‌تر از این، آلبوم پس پرده شب، قطعه «به تماشا سوگند» و قطعه «هیچ، گاه» به انتشار رسیده است.

پژمان سهامی، آهنگساز و مدرس سنتور و سرپرست گروه موسیقی «نو»، فراگیری ساز سنتور را از سال ۱۳۸۲ آغاز و در طول این سال‌ها از محضر اساتید مسعود شناسا، اردوان کامکار، مجید کیانی و پشنگ کامکار بهره برده است. کسب مقام‌های متعدد در جشنواره موسیقی فارس به عنوان سرپرست و نوازنده گروه موسیقی «نو» و برگزاری کنسرت‌های متعدد در داخل و خارج از کشور از جمله بخش‌های کارنامه هنری این هنرمند است.

لازم به ذکر است که تصنیف «وداع» از گروه موسیقی «نو» به آهنگسازی و تنظیم پژمان سهامی و آواز محمدذاکر حسین، هم‌اکنون آماده شنیدن است و علاقمندان می‌توانند این اثر را بصورت آنلاین از طریق سایت‌های رسمی و قانونی دانلود موسیقی در ایران، شنیده و در صورت تمایل دانلود نمایند.

«وداع» ساخته پژمان سهامی با آواز محمد ذاکرحسین؛

 

موسیقی وزارت ارشاد آلبوم کنسرت خانه موسیقی دفتر موسیقی تنبک سنتور موسیقی ایرانی تک آهنگ پژمان سهامی آهنگ وداع گروه موسیقی نو قیچک باس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر