کد خبر: 922121 A

پیام مونسان به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی و گرامی‌داشت شهدای حماسه قیام 15 خرداد

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیامی ضمن تسلیت ایام ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه قیام 15 خرداد، بر استمرار آرمان‌های امام راحل به‌مثابه میراث معنوی گران‌قدر انقلاب اسلامی تأکید کرد.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان(وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی و گرامی‌داشت شهدای حماسه قیام 15 خرداد پیام داد.

در متن پیام مونسان آمده است:

بامداد چهاردهم خرداد 1368 عاشقان، شیفتگان و رهپویان حضرت امام خمینی (ع) اندوه‌بارترین خبر زندگی خویش را شنیدند و جهان اسلام در ماتم بزرگ‌ترین، شجاع‌ترین و آگاه‌ترین مرجع و رهبر اسلامی به سوگ نشست. روح پدر مهرپرور انقلاب اسلامی به ملکوت اعلی پیوست و ملت ایران جانسوزترین واقعه حیات خویش را تجربه کرد. خبر هرچند کوتاه، اما چنان تکان‌دهنده بود که نه‌تنها تمام ایران را در بهتی غم‌انگیز فروبرد، بلکه دلدادگان آن پیر فرزانه در سراسر جهان جامه سوگ بر تن کردند.

حضرت روح‌الله یگانه‌ای از دوران بود که در خانواده‌ای آگاه، متدین و مبارز پرورش یافت، در سایه تربیت ناب نبوی سکان انقلاب بزرگ ملت ایران را به‌دست گرفت و پس از یک‌عمر مبارزه، کشتی پرتلاطم انقلاب را به ساحل نجات رساند و نمونه‌ای بی‌بدیل از رهبری انقلاب را در تاریخ جهان ثبت کرد.

بی‌تردید 15 خرداد نقطه عطفی در قیام امام راحل است و همزمانی آن با ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، تأکیدی است بر تداوم و استمرار مسیر روشنی که به قیام حضرت بقیه‌الله الاعظم خواهد رسید، پس بر ماست تا آرمان‌های امام خمینی (ره) را به‌مثابه میراث معنوی گران‌قدر انقلاب اسلامی پاس بداریم و بیرق باشکوه ایشان را تاظهور حضرت ولیعصر (عج) برافراشته نگاه داریم.

سالروز عروج پدر فرشته‌خو و مهربان ملت مسلمان و انقلابی ایران حضرت امام خمینی (ره) بر تارک تاریخ ماندگار و هجران غمبارش بر دلدادگان آن قائد عظیم‌الشان تسلیت باد.

آرمان های امام راحل امام خمینی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی سالگرد ارتحال امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر