کد خبر: 918494 A

مستند «کهنه سربازان بی‌وطن» از جدیدترین تولیدات شبکه پرس تی‌وی به‌زودی در کنداکتور پخش این شبکه قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی‌وی، این مستند به تهیه‌کنندگی محمد تقی یازرلو و کارگردانی محمد طیب به بررسی وضعیت کهنه سربازان غیرامریکایی که به امید دریافت شهروندی آمریکا در افغانستان و عراق جنگیده‌اند می‌پردازد.

در این مستند سرگذشت جمعی از سربازانی که با وعده دریافت حق شهروندی آمریکا در سالیان گذشته از کشورهای مختلف راهی افغانستان، عراق و سایر عملیات نظامی در ارتش امریکا شده و پس از پایان دوره فعالیتشان با خلف وعده سران آمریکایی مواجه شده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این مستند که تولید آن از آبان سال گذشته آغاز شده و هم اکنون مراحل تدوین را پشت سر می‌گذارد، با گروهی از این کهنه سربازان درخصوص وضعیت کنونی و تجربه حضور در ارتش آمریکا و سختی‌هایی که با آن مواجه هستند گفتگو شده است.

تصویربرداری این پروژه در نقطه صفر مرزی امریکا و مکزیک در یکی از کمپ‌های اصلی کهنه سربازان اخراج شده از خاک امریکا صورت گرفته است.

مستند «کهنه سربازان بی وطن» توسط شبکه پرس تی‌وی و با همکاری شرکت فیلمار ایتالیا تولید شده و سونیا سرلک (مدیر تولید و مشاور کارگردان)، جیمی مزبرگ (مدیر تصویربرداری) و محمد طیب (تدوینگر) از جمله عوامل تهیه و تولید آن هستند.

پرس تی وی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر