کد خبر: 917110 A

ارکستر سازهای ملی ایران در ادامه اجراهای خانگی خود قطعه لالایی را با همراهی هنرمند مشهور آذربایجان، رامیز قلی‌اف آماده انتشار کرد.

به گزارش ایلنا، ارکستر سازهای ملی ایران در ادامه اجراهای خانگی خود قطعه لالایی را با همراهی هنرمند مشهور آذربایجان، رامیز  قلی‌اف آماده انتشار کرد. 

علی اکبر قربانی رهبر ارکستر سازهای ملی در خصوص این همکاری توضیح داد: در ادامه اجراهای خانگی این ارکستر در دوران قرنطینه و توقف اجراهای صحنه‌ای تصمیم به همکاری مشترک با هنرمندان کشور آذربایجان گرفتیم که در این خصوص به استاد رامیز قلیاف پیشنهاد همکاری داده شده و ایشان نیز استقبال کردند. 

IMG_۲۰۲۰۰۵۲۲_۱۲۰۸۲۵_۰۳۰

این رهبر ارکستر و آهنگساز در مورد مراحل آماده سازی این اجرا ادامه داد: چند قطعه برای اجرا پیشنهاد شد که استاد قلی‌اف قطعه لالایی اثر واصف آدی گوزلف آهنگساز آذربایجانی را انتخاب کردند و بلافاصله تنظیم این قطعه برای ارکستر را شروع و مقدمات کار را فراهم کردم. 

وی افزود: نوازندگان ارکستر سازهای ملی نیز فیلم اجرای خود را ارسال کرده‌اند و مراحل اماده سازی فیلم اجرا در حال نهایی شدن هست. 

علی اکبر قربانی در خصوص همکاری قلی‌اف گفت: ایشان از این حرکت و اجرا با ارکستر ایران استقبال کردند و معتقد  

هستند در این شرایط شنیدن موسیقی حتی برای لحظاتی کوتاه مایه دلگرمی انسانهاست. 

در ادامه آماده‌سازی دومین اجرای خانگی ارکستر سازهای ملی ایران، قطعه لالایی با حضور استاد رامیز قلی‌اف در روز عید فطر منتشر خواهد شد.

ایران عید فطر موسیقی وزارت ارشاد ارکستر بنیاد رودکی رامیز قلی‌اف ارکستر سازهای ملی اجرای خانگی دفترموسیقی علی اکبرقربانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر