کد خبر: 916497 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به تمام مناطق گردشگری استان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، سید امین قاسمی (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان) با تاکید برآنکه ورود به تمامی مناطق گردشگری استان لرستان همچنان ممنوع است، یادآورشد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، تمام تورهای گردشگری از زمان اپیدمی شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون تعطیل است.

او با اشاره به تعطیلات عید فطر و احتمال ورود تورهای گردشگری به استان تصریح کرد: از ورود تمام تورهای گردشگری بومی و غیربومی به استان ممانعت به عمل خواهد آمد و این پیشگیری تا زمان از سرگیری فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و ابلاغ مجدد از سوی ستاد استانی مبارزه با کرونا ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه بعضی از شهرهای استان از سوی ستاد مدیریت بیماری کرونا به‌صورت وضعیت قرمز اعلام شده‌اند، تأکید کرد: با هدف حفظ سلامتی مردم، تا اطلاع ثانوی ورود به تمامی مناطق گردشگری استان لرستان ممنوع است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان ضمن تأکید بر ضرورت همکاری شهروندان در به حداقل رساندن مسافرت‌های غیرضروری اظهار داشت: هر شهروند بومی یا غیربومی به هر نحوی به محدوده مناطق جاذبه‌های گردشگری وارد شوند با برخورد قانونی پلیس مواجه خواهد شد و باید آگاه باشند که این ممانعت به‌منظور حفظ سلامتی آنان است.

او اضافه کرد: در این خصوص استثنایی وجود ندارد، لذا برپایی هرگونه چادر و کمپ در حوالی مناطق گردشگری از سوی ارگان، اشخاص بومی، محلی و یا گروه‌های ورزشی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

تعطیلات گردشگری گردشگری استان گردشگری و صنایع دستی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر