کد خبر: 916247 A

کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» نوشته رضا علی‌‌آبادی (آهنگساز و نوازنده تنبور) به چاپ دوم رسید. در چاپ جدید یک دی‌وی‌دی تصویری با توضیحات کامل ضبط و به کتاب اضافه شده است.

 به گزارش ایلنا، کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» تألیف رضا علی‌آبادی به چاپ دوم رسید.

این نوازنده و مدرس تنبور در چاپ دوم، یک دی‌وی‌دی تصویری با توضیحات کامل ضبط و به کتاب اضافه کرده است.

رضا علی‌آبادی می‌گوید:‌ کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» اولین کتاب «وارم‌آپ» برای تنبور است که تمرینات تخصصی در مورد تقویت انگشتان هر دو دست که در این پانزده سال گذشته  به تدریس آن مشغول بوده‌ام، گنجانده شده است. از آنجا که همواره در کارهایم وسواس زیادی داشتم قبل از انتشار آنها، تمرین‌ها را با پزشک متخصص فیزیوتراپ به اشتراک گذاشتم تا ناخواسته به دست‌های هنرجویان آسیب وارد نکنم. در این کتاب شیوه صحیح تمرین و همچنین مدت زمان تمرین، که همگی هدفمند هستند، را نوشته و توضیح داده‌ام.»

 او در مورد تألیف کتاب در این زمینه توضیح داد: «همه من را سولیست می‌دانند و بداهه‌نواز و بعد آهنگساز، اما نوشتن و تحقیق را همواره دوست داشته‌ام و قطعاً این سه جلد کتاب، آخرین کتاب‌های من نخواهند بود و اگر نفسی باشد تا چند سال آینده چند کتاب تخصصی دیگر منتشر خواهم کرد؛ دو جلد آن در نیمه مسیر خود هستند که امکان انتشار یک جلد دیگر امسال وجود دارد به شرط آنکه با ناشر به نتیجه مطلوب برسم.»

رضا علی‌آبادی در پایان گفت: «برای یک هنرمند حس خوبی است که اثرش در لیست انتشار ناشران موفقی چون ماهور، سرود، انجمن موسیقی ایران و بنیاد رودکی قرار بگیرد. هیچ‌وقت از کار خسته نشده‌ام و اگر شرایط نشر مساعد باشد هر سال یک اثر ارائه خواهم کرد. به‌زودی کتاب «مقام‌های باستانی تنبور» که سال‌ها پیش به‌عنوان اولین کتاب آوانگاری تنبور به چاپ رسید نیز به چاپ مجدد می‌رسد.»

کتاب نشر بداهه نوازی موسیقی ایرانی موسیقی مقامی تنبور صحنه تنبور گوران مقام نوازی رضا علی آبادی کتاب چهل تمرین انگشت گذاری برای تنبور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر