کد خبر: 915955 A

سیدمصطفی حسینی از بازسازی و ساخت سالن‌های سینمایی در استان خوزستان خبر داد.

سیدمصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» درخصوص بازسازی سینماهای استان خوزستان به خبرنگار ایلنا گفت: خوزستان یکی از باسابقه‌ترین استان‌های سینمایی کشور و روزگاری بیشترین سینماها را در دل خود جای داده بود. متاسفانه طی سال‌ها این ابنای ارزشمند فرهنگی – هنری رو به تعطیلی و سپس مخروبه شدن رفتند. تا آنجا که در سال‌های اخیر تعداد سینماهای تعطیل شده آن بیشتر از فعال بود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های ما در موسسه «بهمن سبز» توسعه این سینماهای فرسوده و منسوخ تک‌پرده و تبدیل به پردیس‌های چندسالنه مجهز و مدرن بود تا بدین شکل در کنار احیای مجدد این سینماها، به سرانه فرهنگی استان به شکل مشهودی افزوده شود.

حسینی خاطرنشان کرد: در همین راستا در قدم نخست از ابتدای شروع فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، توسعه دو سینمای مهم این استان شامل «اکسین اهواز» و «آزادی آبادان» را در دستور کار قرار دادیم و شکرخدا با گذشت ۶ ماه هم اکنون آخرین مراحل خود را طی می‌کنند تا به زودی به ترتیب به پردیس‌های ۵ و ۳ سالنه تبدیل شوند.

مدیرعامل «بهمن سبز» درخصوص مزایای این توسعه گفت: این طرح از پس یک آزمون و خطا در برخی استان‌ها به وجود آمد و آن اینکه با بهسازی و افزایش سالن‌های سینما، هم امکان نمایش بهتر و بیشتر آثار فراهم شده و هم تغییرات اساسی در فروش و اقبال مخاطبان به وجود خواهد آورد. اتفاقی که پیش از این بدلیل وجود سالن‌های تک‌پرده، با پدیده «فیلم‌سوزی» روبرو بودیم.

وی ادامه داد: به امید خدا با افتتاح این دو سینما تا اواسط خرداد، کار ساخت دومین پردیس سینمایی آبادان را در محل «سینما کیهان» آغاز خواهیم کرد و تا آبان ماه بنای مخروبه فعلی به پردیس ۳ سالنه تبدیل خواهد شد.

این مدیر سینما در ادامه بیان داشت: در ادامه از ابتدای مهرماه توسعه «سینما بهمن اهواز» برای تبدیل به پردیس بزرگ ۶ سالنه و «سینما نخل خرمشهر» برای تبدیل به پردیس ۴ سالنه همراه با یک سالن تابستانه روباز را در دستور کار داریم تا پاسخگوی نیاز مردم سینمادوست خوزستانی باشد. در مجموع تا انتهای سال ۹۹ با ۱۶ سالن جدید در خوزستان امیدواریم رونق خوبی به گیشه سینمای این استان بدهیم.

حسینی درخصوص روند بازسازی‌ها در سایر استان‌ها نیز گفت: در سال جدید کار ساخت ۷ سالن جدید در استان اصفهان به پایان رسیده و به تازگی عملیات بازسازی سینما «۲۹ بهمن» تبریز را برای تبدیل به پردیس ۶ سالنه و «آزادی ارومیه» را برای تبدیل به پردیس ۷ سالنه آغاز کرده‌ایم. پروژه‌های بزرگی که سرانه فرهنگی این استان را به شکل چشم گیری ارتقا می‌دهند.

وی در پایان عنوان کرد: به طور همزمان کار ساخت و تجهیز پردیس جدید «مهر کوهسنگی» در شهر مشهد در حال انجام است تا با ۱۲ سالن سینمایی مجموعه کامل و متنوعی از نیازهای مخاطبان سینمادوست را در برگیرد. همچنین به تازگی یک سالن جدید به «بهمن ملایر» در حال اضافه شدن است که مراحل پایانی خود را طی می‌کند. پروژه توسعه سینما «عصر جدید گرگان» به پردیس ۵ سالنه به عنوان پیشرفته‌ترین پردیس شمال کشور نیز آخرین مراحل خود را طی می‌کند و در ماه جاری افتتاح خواهد شد. در کنار اینها توسعه سینماهای «بهمن شهرکرد»، «بهمن سنندج»، «سپاهان اصفهان»، «آزادی کرمانشاه»، «فلسطین همدان» و «بهمن زنجان» نیز مراحل پایانی خود را سپری می‌کنند و تا اوایل تابستان به بهره‌برداری خواهند رسید.

 موسسه «بهمن سبز» زیر مجموعه حوزه هنری در بخش توزیع، اکران و سینماداری فعالیت می‌کند و صاحب ۱۱۱ سالن در سراسر ایران است.

استان خوزستان سنندج آبادان استان ها های تک افزایش سرانه سینمایی استان‌ها در دستور کار تصمیم جدی برای افزایش سرانه سینمایی استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر