کد خبر: 914314 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در نزدیکی معبد هندوهای بندرعباس از عدم بروز خسارت به این بنای تاریخی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ساعت ۱۲:۰۶ ظهر امروز بود که خبرها از وقوع آتش‌سوزی در مجاورت بنای تاریخی معبد هندوهای بندرعباس حکایت کردند. از ساعت ۱۲:۱۱ ظهر نیز با حضور نیروهای آتش‌نشانی عملیات اطفاء آغاز و در حال حاضر نیز آتش‌سوزی اطفا شده است.

رضا برومند (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان) با اشاره به آنکه بر اثر وقوع آتش‌سوزی در معبد هندوهای بندرعباس هیچ آسیبی به این بنای تاریخی نرسیده است، گفت: در مجاورت این بنا یک نمایشگاه صنایع دستی برپا شده بود که طی روزهای گذشته به دلیل شیوع کرونا از اسفند ماه تعطیل شد. از آنجا که کولر گازی این مجموعه را خاموش نکرده بودند، پنل آتش می‌گیرد و از آنجا که این فضای نمایشگاهی با سازه‌های سنتی مانند چوب و سوند درست شده بود، آتش‌سوزی اتفاق می‌افتد.

او ادامه داد: بر اثر این آتش‌سوزی، غرفه‌های صنایع‌دستی آتش گرفتند و از آنجا که معبد با این غرفه‌ها فاصله دارد، هیچ آسیبی متوجه بنای تاریخی نشده است. هیچ مشکلی نیز بنا را تهدید نمی‌کند. حدود ۲۰ غرفه در این حادثه دچار حریق شدند. هنوز برآوردی از خسارت وارده نداریم.

به گفته برومند این نمایشگاه صنایع‌دستی در حریم معبد هندوهای بندرعباس قرار داشت.

معبد هندوهای بندرعباس آتس سوزی آتش در معبد هندوهای بندرعباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر