کد خبر: 913163 A

برای علاقمندان و آنها که در زمینه‌ آوازخوانی تعلیم ندیده‌اند؛

محمد معتمدی که سال گذشته در برنامه «دورهمی» درباره تحریر در موسیقی ایرانی مطالبی را بیان کرده بود، می‌گوید متد آموزشی‌اش را در قالب دوازده جلسه تمرین، مکتوب و مدون کرده تا برای هنرجویان مبتدی راحت‌تر، لذت‌بخش‌تر و پربازده‌تر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد معتمدی که سال گذشته با حضور در برنامه «دورهمی» به کارگردانی و اجرای مهران مدیری درباره تحریر در موسیقی ایران توضیحاتی داده بوده، به تازگی ضمن انتشار فایل تصویری همان برنامه، درباره متد آموزشی‌اش توضیحاتی ارائه کرده است.

محمد معتمدی در صفحه اینتستگرامش اینگونه نوشته است:

«برای اغلب کسانی که به آوازخوانی سنتی علاقه دارند و هنوز تعلیمی ندیده‌اند، مشکل بزرگی که وجود دارد به نام تحریر یا چهچه که بسیاری از مبتدی‌ها برای اجرای آن مشکل دارند. از قدیم تا امروز بین اساتید آواز این نظریه جاری بود که هرکس صدایش تحریر ندارد و وارد فضای سنتی نشود. ولی بنده طی سال‌های اخیر یک متد آموزشی بسیار ساده و قابل فهم برای هنرجویان مبتدی طراحی کرده‌ام تا هنرجویان بتواند با کمترین سطح دلزدگی و خستگی از تمرینات سخت و تکراری صداسازی، پس از گذراندن یک ترم به صدایی قابل قبول و با تحریر مطلوب دست پیدا کند.

سال گذشته در برنامه دورهمی در مورد آن صحبت کردم. این شیوه ایجاد تحریر در صدای هنرجوی مبتدی را از حدود دوازده سال پیش آغاز کردم و در این ده سال بسیاری از هنرجویان مبتدی من به سادگی دارای تحریر شدند.

امسال از فرصت قرنطینه استفاده کردم و اشکالات آن را تا حدودی برطرف نمودم و آن را در قالب دوازده جلسه تمرین، مکتوب و مدون کردم تا برای هنرجویان مبتدی راحت‌تر، لذت‌بخش‌تر و پربازده‌تر شود.»

فایل تصویری حضور محمد معتمدی در برنامه «دورهمی»؛

 

تلویزیون موسیقی سنتی مهران مدیری وزارت ارشاد محمد معتمدی دفتر موسیقی موسیقی دستگاهی آواز ایرانی برنامه دورهمی صدا و سیم خانه موسیق موسیقی ایران تحریر در موسیقی ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر