کد خبر: 894679 A

الناز نقیبی:

الناز نقیبی می‌گوید حرفه بازیگری را انتخاب کرده چون از طریق آن می‌تواند زندگی‌های مختلفی را تجربه کند.

الناز نقیبی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از تجربه حضور خود در فیلم‌های بریده، گلوگاه و فصل تنهایی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمیدرضا محمودی که به تازگی فیلمبرداری آن به پایان رسیده، گفت.

نقیبی فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و بازیگر، کارگردان و نویسنده است. او درباره این فعالیت‌های هنری گفت: رشته تحصیلی‌ام روانشناسی اما علاقه‌ام هنر بود؛ همیشه دوست داشتم فرصتی برای تجربه زندگی‌های مختلف و درک تجربیات آدم‌ها داشته باشم که در حالت عادی غیرممکن به‌نظر می‌رسید برای همین از سال ۸۶ وارد عرصه بازیگری شدم تا بتوانم به این آرزویم برسم و هر بار دیدن تحقق این رویا تا امروز، برایم هیجان‌انگیز بوده است.

این بازیگر جوان ادامه داد: شاید به دلیل رشته تحصیلی و علاقه‌مندی‌ام به مسائل اجتماعی و روانشناسی آدم‌ها بود که در این سال‌ها بیش از هر چیز فیلم‌هایی در ژانر اجتماعی و دغدغه‌های امروز آدم‌های عادی را برای بازی انتخاب کردم. داستان‌هایی از آدم‌های واقعی امروز ایران که بیننده می‌تواند نمونه‌های آن را با داستان‌ها و چالش‌هایش در زندگی خودش هم مشاهده کند.

نقیبی حضور در تله فیلم «کابل برگردون» به کارگردانی سمیر بخشی و تهیه‌کنندگی نشوان عطاپور را در همین راستا توصیف کرد و گفت: کابل برگردون فیلمی در ژانر اجتماعی بود و روایتگر زندگی هفت دختری که هر کدام به‌خاطر مشکلی، خانه پدری را رها کرده و به خوابگاهی پناه برده‌اند.

او ادامه داد: «جورچین» به کارگردانی اسماعیل جلالی و تهیه‌کنندگی فرخ اوچی هم فیلمی خانوادگی و اجتماعی است که دست روی مساله تنهایی و عدم وجود روابط عمیق انسانی گذاشته است. این فیلم روایت‌گر داستان زندگی مشترک امیر و سیمین است که به یکباره با ورود زنی دیگر به چالشی مهم و سنگین کشیده می‌شود. در این فیلم با رامبد شکرآبی، شراره رخام، مرتضی ضرابی و کیانوش گرامی همبازی بودم.

نقیبی با اشاره به داستان فیلم اجتماعی «یک بازی یک شک» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمیدرضا محمودی، آن را درباره مرد نویسنده‌ای خواند که همسر و فرزندش را به‌خاطر وعده مالی ترک می‌کند و به خارج از ایران سفر می‌کند و گفت: در این فیلم با علی یعقوبی، رضا بنفشه‌خواه، کیوان ساکت و امیر مسعودی همبازی بودم.

این بازیگر خاطرنشان کرد: فیلم دیگر حمیدرضا محمودی به نام «بریده» به چالش‌ها و دغدغه‌های دختری جوان می‌پردازد که دچار بیماری سختی شده و وضعیت بد مالی خانواده‌اش برای تامین مخارج بیماری، او را دچار آشفتگی روحی می‌کند.

نقیبی همچنین با اشاره به اینکه فیلمبرداری «فصل تنهایی» که در آن با مجید نوروزی هم بازی بود به تازگی به پایان رسیده است، آن را هم اثری در ژانر روان‌شناسی خواند و گفت: فصل تنهایی داستان زن جوانی است که همسرش تصادف کرده و در خانه قادر به حرکت نیست و همین مسأله چالش‌هایی را برای این زوج به وجود می‌آورد.

او که تاکنون سه فیلم کوتاه را کارگردانی کرده، در پایان از تصمیمش برای ساخت نخستین فیلم سینمایی بلند خود خبر داد.

سینما الناز نقیبی فصل تنهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر