کد خبر: 890436 A

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و روز جهانی تئاتر پیام تبریکی منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، حمید نیلی (مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس) به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و  روز جهانی تئاتر پیام تبریکی منتشر کرد.

در پیام حمید نیلی آمده است:

هوالحبیب

بهارست آن، بهارست آن، و یاروی نگار است آن

درخت ازباد می‌رقصد که چون من بی‌قرارست آن

حقایق جان عشق آمد که دریا را درآشامد

که استسقای حق دارد که تشنه شهریارست آن

"مولانا"

بهار، این رستاخیز شگفت‌انگیز طبیعت بار دیگر از راه رسیده تا به سرانگشت مسحورکننده قادر باری تعالی جل و علی، نقشی پرطراوت بر جان و جهان آدمی بنگارد.

فصل رویش و بعثت دیگرباره طبیعت، برای انسان‌های فره‌مند و فرهیخته «حیات» را از پس «فنا و نیستی» به یاد می‌آورد و کیست که نداند «یُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَیُخْرِجُ الْمَیِّتَ مِنَ الْحَیِّ وَیُحْیِی الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا ۚ وَکَذَٰلِکَ تُخْرَجُونَ»

تئاتر این والا هنر گرانقدر و تفکربرانگیز نیز در بطن خود بر عنصر تفکر و تعقل اشاره دارد که در کلام وحی اندیشیدن و نوعی دیگر نگریستن جایگاه و مقامی بس والا دارد.

امیدوارم در جامعه شریف و توانمند هنرهای نمایشی کشور در سال جدید همچون گذشته در عرصه فرهنگ و هنر ایران زمین نقشی پویا و اثر بخش ایفا نماید و رجائ واثق دارم درسالی که در آن، به فضل پروردگار شاهد برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت خواهیم بود، شاهد حضور همه جانبه و گسترده جامعه هنرهای نمایشی کشور در این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری باشیم.

این‌جانب ضمن تبریک  سال جدید و نیز تبریک اعیاد مبارکه شعبانیه، در آستانه روز تئاتر، سالی سرشار از بهروزی و سلامتی را برای همگان آرزومندم.

حمیدنیلی

مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور»

گفتنی است حمید نیلی اسفند سال گذشته از سوی رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره تئاترمقاومت منصوب شد.

جشنواره هفدهم تئاتر مقاومت آذرماه سال جاری و توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار خواهد شد.

حمید نیلی پیام نوروزی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر