کد خبر: 890275 A

مدیرکل میراث و گردشگری استان تهران خبر داد:

مدیرکل میراث و گردشگری استان تهران گفت: بسیاری از واحدهای اقامتی تهران تعطیل هستند و تعدادی از این واحدها که باز هستند با ضریب اقامت حدود ۱۰ درصد است. در این میان تمام موزه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه تا پایان نوروز تعطیل هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرهام جانفشان (مدیرکل میراث  فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران) با اشاره به  آنکه تمام موزه‌های زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی تا پایان نوروز تعطیل خواهند بود، گفت: علاوه بر موزه‌ها، مجتمع‌های گردشگری نیز عمدتاً بنا به درخواست خودشان تعطیل شده‌اند. البته دستور یا ابلاغی مبنی بر تعطیلی هتل‌ها و مراکز اقامتی اعلام نکردیم چراکه چنین تصمیمی از سوی ستاد ملی کرونا گرفته نشده است. اما بسیاری از این مراکز به دلیل آن که مشتری و مسافر ندارند و نتوانستند پروتکل بهداشت را در خصوص شیوع ویروس کرونا عملیاتی کنند به آنها اجازه داده شد تا تعطیل کنند.

او با اشاره به آنکه آمار دقیقی از تعداد مراکز اقامتی تهران که تعطیل شده‌اند در دست ندارد، گفت: بیشترین مراکز اقامتی که در حال حاضر در تهران فعال هستند با تعداد اندکی مسافر به فعالیت ادامه داده‌اند و می‌توان گفت ضریب اشغال آنها تقریبا حدود ۱۰ درصد است. ضمن آنکه بسیاری از مراکز اقامتی تهران تعطیل هستند.

جانفشان در ادامه از ابلاغ ضوابط واحدهای بومگردی  وزارتخانه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خبر داد و گفت: ضوابط واحدهای بومگردی توسط این وزارتخانه ابلاغ شده است. این در حالی است که تاکنون واحدهای بومگردی ضوابط مدونی برای فعالیت نداشتند. در حال حاضر برخی از شهرستان‌های تهران مانند دماوند و ورامین دارای واحدهای بومگردی هستند که ضوابط فعالیت آنها ابلاغ شده است.

تهران کرونا سفر به تهران موزه های تهران هتل های تهران اقامت هتل واحدهای بومگردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر